(VIDEO) Dozvoljene posjete u ZIKS-u, prisustvo publike na sportskim događajima, ukida kovid potvrda za ulaz u vjerske objekte
1 min read
Foto: Press u institutu, Ministarstvo zdravlja
Dozvoljavaju se posjete licima koje su smještene u ustanovama socijalne dječije zaštite, kao i osobama u ZIKS-u uz posjedovanje PCR testa koji nije stariji od 72 sata.
„Shodno povoljnijoj epidemiološkoj situaciji Vlada je donijela mjere koje važe od sjutra do 17. marta“, saopštio je direktor IJZ-a Igor Galić.
Kada je u pitanju posjeta osobama u ZIKS-u, neophodno je fizička pregrada, zabranjenm je kontakt sa tim licima.
U sportskim objektma se dozvoljava prisustvo publike do trećine broja sjedišta uz kovid potvrde i razmak od dva mjesta.
Dozvoljava se prisustvo publike na sportskim događajima na otvorenom, bez kovid potvrde uz jedno mjesto razmaka.
Ukida se kovid potvrda u vjerskim objektima uz poštovanje epidemioloških mjera.
Galić je kazao da je broj oboljelih u prethodne dije sedmice manji je za oko 50 odsto, kao i broj preminulih u odnosu u prethodne dvije sedmice. Istakao je da je epidemiološka situacija najbolja u posljednjih par mjeseci.
Direktorica KCCG Ljiljana Radulović je kazala da je posle sedam mjeseci broj pacijenata u toj kovid pacijenata u padu i trenutno je 17,. U vijeloj CG je taj broj 66.
„Usled ovakvih okolnosti zatvorili smo staru medicinsku školu, oslobodili smo glavno odjeljenje interne klinike koje se adaptira. Sada su naši kovid pacijenti smješpteni ili u infektivnoj klinici ili u dijelu interne klinike“, kazala je ona.
Specijala bolnica Brezovik, kako kaže, nema potrebu da bude kovid bolnica, jer se tamo nalazi 2 pacijenta.
Radulović je kazala da ukoliko se ovakva situacija nastavi,KCCg će ubrzati svoj rad.

Ovi su gori od predhodnih.
Pocetkom maja „“nestace“ korone da bi dosli turisti. Sve se radi po diktatu zapada
Nesreće, ima li nam što za djecu?????
Hoćemo li im skidati maske, hoćete li prestati da ih zaprašujete sa hemijom na ulazu u škole?
Važno je u ZIKS-u popuštanje mjera. SRAMOTA!