„Velji Crnogorci“ stigli na koncert ustaškog idola Tompsona: Ludilo ne staje i ne znamo kad će
1 min read
Marko Perković Tompson
Mala grupa ljudi iz Crne Gore zaputila se, jer ih je tako srce vodilo, na koncert. Veliki „građanisti“, samoproglašeni borci za demokratiju i opšti opstanak, u slobodno vrijeme uživaju u milim i pomirujućim zvucima ustaškog pjevača Tompsona.
U Dubrovnik je stiglo čak šest autobusa iz Crne Gore, što nije mali broj autobusa, ali je i, srećom, ukupan broj obožavalaca koji se mogao sakupiti. Po riječima dubrovačkog medija, putnici su uglavnom bili sa Cetinja.
@nikola_k.celebic♬ original sound – NIKOLA K. CELEBIC
Sa koncerta je objavio snimak i Nikola Čelebić, koji je tom prilikom odlučio da uputi izvinjenje Hrvatima, objavivši izmijenjene stihove ustaškog pjevača.
Zanimljivo je i kako se na koncert Tompsona na društvenim mrežama osvrnuo i Nikola Čelebić, crnogorski književnik koji je uz video s koncerta objavio i izmijenjene stihove Tompsonove pjesme ‘Ako ne znaš što je bilo’.
„I meni dođe nakon čaše rakije,
da ti kažem što je bilo prije.
Ako ne znaš reći će
Dubrovčanin i Dubrovkinja
s kojom pjesmom branili smo
Stradun s Cetinja.
Sa Lovćena vila kliče –
oprosti nam, Dubrovniče!
A sa Srđa Gospa zbori –
oprostimo Crnoj Gori!“, objavio je na svom TikToku.
Šta uradiše Musolinijeva kopilad.Obrukaše Svtog Petra Cetinjskog,Njegoša,pa i Kralja nikolu.Dovedoše ,,prestolnicu,,na stub srama,da danas se Cetinje sa cetinjanima,sa prezrenjem gleda,jer su već od Petrova dana 1941 god.postali mizerija i zastiđe C.Gore.Nema crnogorca,koji nebi želio,tu palanku ,raselit po ustaškoj Hrvatskoj,i u svoja bratstva u italiju.
Bagra ide kod Bagre,ništa novo Talijanski pilići naslednici Fašista crnokošuljaša idu kod svojih saboraca Ustaša.
Sta reci nego ustase otisle kod ustasa!!!Izrodi!
Sa Lovćena vila kliče, oprosti im poglavniče!
Vrhunac estetike ovih sa Cetinja – oganj pakleni. Gde god se pojave, tu se spaljuje i dimi, bož’me prosti, k’o kakav paganski ritual. Nije čudo što su još u SFRJ bili šampioni u samoubistvima.
Koja partija je bila na vlasti kad je vodjen „rat za mir“, pitam zbog Montenegrina.
Tu ustašku gamad ne zovite Crnogorcima. Neka ostanu gdje su pošli ako ih braća ne najure motkama u more kao onoga im druga u Splitu. Kad neće da budu Srbi prvog reda kao što smo od pamtivijeka, neka budu ustaše trećeg, uključujući i ovu ofarbanu kosmatu spodobu.
Ta ustaška gamad su moderni Crnogorci. Ne vidim šta je tu sporno. Svako od Srba ko se na popisu izjasnio kao Crnogorac, implicitno je podržao ovakvo ponašanje i treba da ga bude sramota!
Baš tako.
Ko se izjasnio da je Crnogorac taj je Crveni Hrvat, Šiptar, Ilir…
Citiram njihove znanstvenike
Takvih je preko 250000 u Crnoj Gori i 20000 u Srbiji.
To je realnost.
Dok god Srbi glasaju za građanerose Tomson i treba da im pjeva po Crnoj gori !
Zgadež cetinjski, otpad srpstva. odvratno, i za ne povjerovati.
…najviše ih bilo sa Cetigna… Ma, nije to Cetinje nego Zombigrad. SELENDRA POGUBLJENA I IZGUBLJENA U VREMENU I PROSTORU.
Samo luđaci su takvo mjesto mogli proglasiti gradom herojem i prijestolnicom.
A da neće možda Beranselo ili Plevlja