Vaskrs Partizana, Jaramaz heroj, osvojen kup Radivoja Koraća
1 min read
Ognjen Jaramaz
Partizan je dobio izgubljeno finale i osvojio Kup Radivoja Koraća.
Crvena zvezda je dugo jurila „vječitog rivala“, preokrenula i imala pobjedu u rukama, ali je nestvarno dozvolila Partizanu da osvoji Kup Radivoja Koraća.
Markus Pejdž je trojkom 8,6 sekundi prije kraja smanjio na 78:76, a onda je nakon tajm-auta Dragana Šakote faul u napadu napravio Kevin Panter.
To je kaznio Pejdž i sa dva bacanja odveo „crno-bijele“ u produžetak.
U njemu je prednost Partizanu sa sedam vezanih poena za 85:80 donio Ognjen Jaramaz, ali je Zvezda pri rezultatu 85:84 propustila dva napada za pobjedu – prvo je junak polufinala sa Mega Bemaxom Bili Beron promašio trojku, a potom i Lorenco Braun polaganje.
Pejdž je bio najefikasniji sa 21 poenom, Jaramaz je ubacio 19, a na drugoj strani Braun 17, Dejan Davidovac 16.
Zar je i u ovom, pre svega duhovno, pa i istorijski tako važnom trenutku, potrebno baviti se ovim komunističkim nakaznim klubovima sa pentagramima u grbovima? Jedan od njih pri tome još osnovan u Zagrebu 4. oktobra 1945-te na Ramazan! Hoćemo li se mi Srbi ikada opametiti i prestati sa ovim besmislenim klubaškim podelama? Jedinstvo nam je potrebno, jer smo u borbi protiv onih kojima je vođa Arhineprijatelj ljudskog roda i tu ne bi trebalo da bude mesta za ovakva glupiranja. Sloga nam je potrebna, mila svetosavska braćo i sestre.
Pre početka meča halom se orilo „Crna Gora i Srbija to je jedna familija“. Zatim je nastupila Danica Crnogorčević i „Sini jarko sunce sa Kosova“. Bilo je divno. Pozdrav iz Niša
Periferne stvari nijesu važne svetosavac.
Vežno je ono o „Besnoj Vesni“ i „… ooooo, j… FMP….“!
Razumiješ ti mene, kažem ja tebe?!
Smrdogorac iz plemena milo… Psst glodar i u mišiju rupu mrš…