Жељко Обрадовић освојио Куп са Фенербахчеом!

Изненађујуће турбулентна сезона пулена Жељка Обрадовића и дугачак низ пораза у Евролиги очекивано су изненадили све љубитеље кошарке.

Жељко Обрадовић

Међутим, у последње вријеме богати клуб са Босфора је стабилизовао игру и најавио велики резултатски повратак. Данашња побједа против Дарушафаке у мечу за трофеј Купа измамила је осмјехе на лицима велике армије навијача Фенербахчеа.

Данас је у Истанбулу виђена одлична утакмица, екипе су се током већег дијела меча смјењивале у вођству и до самог краја побједник није могао да се наслути.

Српски кошаркаш Никола Калинић одиграо је добру утакмицу и за 32 минута на терену остварио је учинак од 12 поена, четири скока и три асистенције.

Никола Калинић

На пет минута до краја Дачка је водила 61:57, међутим Датоме и Диксон су тројкама вратили предност на страну Фенера. У завршници је било веома тврдо, екипе су тешко долазиле до поена, а један од важнијих је постигао Јан Весели на минут до краја – 68:66.

Дарушафака није успјела да поентира и морала је да прави фаул на 21 секунди до краја. Слукас је погодио оба бацања и Фенер је отишао на +4, 70:66.

Ту није био крај меча, Демир је на 19 секунди до краја убацио тројку и Дачка је дошла на само -1, 69:70. Слукас је поново погодио бацања, док је Озмизрак изабрао лош потез.

Фенер није правио фаул у последњем нападу и умјесто да Дарушафака иде на три поена и изједначење, Озмизрак је на четири секунде до краја положио лопту у кош, 71:72.

Слукас је поново погодио оба бацања, а Озмизрак на секунду до краја није успио да погоди из тешке позиције за продужетак.

Фенер је освојио први Куп од 2016. године, а укупно седми. Ефес, који није одбранио трофеј, је први са 11 трофеја, пренио је портал Б92.