IN4S

IN4S portal

UŽIVO na dan 427: Ruske snage u Hersonskoj oblasti likvidirale 15 ukrajinskih diverzanata

1 min read

foto: Viktor Antonюk/Sputnjik

Specijalna operacija ruske vojske u Ukrajini, 427. dan. Nastavljaju se borbe na svim delovima fronta. Mediji i dalje spekulišu o potencijalnoj kontraofanzivi ukrajinskih snaga, ali ruska strana ističe da u tome neće uspeti.

Ukrajinske snage su za poslednja 24 sata 26 puta gađale teritoriju DNR.

Posada tenka T-90 M „Proriv“ Zapadnog vojnog okruga su sa skrivene pozicije uništili tenk T-80 ukrajinske vojske koji se približavao ruskim položajima u Donbasu, rekao je za Sputnjik komandant čete.

Ukrajina „ima pravo“ da uništi sve što se nalazi na Krimu, Dnr, LNR, Zaporoškoj i Hersonskoj oblasti, izjavio je savetnik predsednika Ukrajine Mihail Podoljak.
Podsetimo, „Vašington post“ je objavio, pozivajući se na procurele dokumente, da je Kijev nameravao da izvrši udare na teritoriji Rusije 24. februara ali da ih je molba Vašingtona naterala da odlože napad.
Kakav vojni zadatak bismo ispunili jednim udarom (na Moskvu) ? Imamo druge prioritetne ciljeve… Međunarodnim pravom nam je garantovano odnosno imamo pravo da uništimo sve što se nalazi na teritoriji Krima, LNR, DNR, Zaporoške i Hersonske oblasti“, rekao je on tokom gostovanja u TV emisiji.

Snage ruske grupe „Dnjepar“ likvidirali su u Hersonskoj oblasti 15 ukrajinskih diverzanata, oko 30 ukrajinskih vojnika i skladište municije, rekao je načelnik pres centra grupe Aleksej Ruljov.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *