UŽIVO – Dan 194: Ukrajinske snage granatirale pogranično selo Kurske oblasti; Novi napad na Zaporošku nuklearku
1 min read
Foto: Sputnik
19:45 – Ukrajinske trupe ponovo su granatirale selo Tjotkino u Kurskoj oblasti Rusije, zabeleženo je najmanje 12 naleta, saopštio je gubernator ovog regiona Roman Starovojt.
Sistem za upozoravanje proradio je na vreme, nije bilo žrtava. Međutim, oštećeni su prozori, krovovi, ograde i pomoćni objekti u nekoliko domaćinstava, a pogođen je i jedan bunar sa vodom.
Trenutno su na licu mesta stručnjaci kako bi utvrdili stepen materijalne štete, napisao je Starovojt na Telegramu.
19:17 – Kolona ukrajinske tehnike od najmanje 10 vozila sa municijom za ukrajinsku artiljeriju uništena je prošle subote na auto-putu kod Avdejevke, saopštio je za Sputnjik jedan od komandanata Narodne milicije DNR.
„Zahvaljujući dobro koordinisanim dejstvima izviđača, osmatrača i artiljeraca, uspeli smo da uđemo u trag i uništimo značajnu količinu neprijateljske tehnike i municije u pravcu Avdejevke. Sve je urađeno precizno i brzo. Kolona pripadnika kijevskog režima, koja je donosila granate za artiljeriju kojom se granatira Donjeck, potpuno je uništena“, rekao je izvor agencije.
19:10 – U protekla 24 časa ukrajinske snage ispalile su više od 97 granata i mina iz tenkova, topovske artiljerije kalibra 155 i 152, kao i minobacača 120 mm, saopštila je Narodna milicija Donjecke Narodne Republike.
Granatirani su okruzi četiri naselja DNR. U granatiranju su ranjena dva civila. Oštećeno je 15 stambenih objekata i dva objekta civilne infrastrukture.
U borbama je poginulo pet branitelja Donjecke Narodne Republike, a sedam je ranjeno.
17:20 – Trenutna vojna situacija u Ukrajini
Specijalna vojna operacija Rusije u Ukrajini ušla je u 194. dan
Pogledajte na mapi gde se odvijaju sukobi, koji gradovi su mete granatiranja i kako napreduju oružane snage, prema podacima Ministarstva odbrane Rusije, DNR i LNR
16:42 – „Prema informacijama vojno-civilne uprave grada Energodara, zabeleženi su artiljerijski napadi na sledećim mestima: specijalni objekat nuklearke, komunikacioni prekrivač desno od tog objekta, betonska ograda. U neposrednoj blizini drugog bloka oštećen je rezervoar sa destilovanom vodom. U napadu nema povređenih“, navodi se u saopštenju.
Takođe se napominje da u ovom trenutku nema pretnje za tehnološki proces. Trenutno hitne službe likvidiraju posledice napada.