ИН4С

ИН4С портал

Урнебесни гафови бившег режима: Управа полиције Црне Горе „прати“ лажни Твитер налог Александра Вулина

1 min read
“Више пута сам реаговао и потврдио да немам профиле на друштвеним мрежама, као и да немам намјеру да користим друштвене мреже”, кратко је за ИН4С коментарисао министар Александар Вулин

"Рани радови" Веселина Вељовића

Велики број активности Управе полиције Црне Горе годинама уназад наилазиле су на осуду јавности.

Репресивно понашање, флагрантна кршења закона и прекорачење силе – само су неки од поступака који се приписују овом државном органу на чијем се челу, доскора, налазио Веселин Вељовић. 

Међутим, у свему томе биљежимо и једну занимљивост која је актуелизована данас.

Наиме, на друштвеној мрежи Твитер појавио се, по ко зна који пут, лажни профил актуелног министра унутрашњих послова Републике Србије Александра Вулина, због чега су реаговали и из Покрета социјалиста – партије на чијем се челу налази управо министар Вулин.

„Поново је злоупотребљен идентитет Александра Вулина на друштвеној мрежи Твитер.​ Вулин нема званичан Твитер профил, није присутан на друштвеним мрежама, нити ће бити. Покрет социјалиста поднеће пријаву надлежном Тужилаштву, у циљу спречавања обмањивања јавности, пласирања неистина и ширења лажних вести“, навели су у Покрету социјалиста.​

Принтскрин/Твитер

Да је ријеч о, малтене, устаљеној пракси, указује нам изјава министра Вулина од прије скоро двије године, када је, поднијета и кривична пријава надлежним државним органима због злоупотребе његовог индентитета на овој друштвеној мрежи.

„Александар Вулин нема свој Твитер профил, није и неће бити присутан на друштвеним мрежама“, саопштили су тада из Покрета социјалиста.

Такође, министар Вулин је данас потврдио за ИН4С да се ради о лажном профилу.

Александар Вулин (Фото: Танјуг)

“Више пута сам реаговао и потврдио да немам профиле на друштвеним мрежама, као и да немам намјеру да користим друштвене мреже”, кратко је за ИН4С коментарисао министар Александар Вулин.

Ипак, то није спријечило Управу полиције Црне Горе да, преко свог званичног и хиперажурног Твитер налога, заједно са необичном организацијом „Ловћенске страже“ –  реинкарнираним чедом црногорске полиције и свог „архиоца“ „Јеврема Брковића, „запрати“ лажни профил министра Вулина.

Принтскрин/Твитер

Дакле, ријеч је о још једном у низу гафова бившег режима.

Подсјетимо, шеф НКТ-а и тадашњи потпредсједник Владе Црне Горе Милутин Симовић, уживо је са свог Фејсбук профила преносио непријављени (анти)патриотски скуп на подгоричком Тргу, након чега је кривицу свалио на „свог администратора“. 

Узалуд Дигитални форензички центар и НАТО сајбер тимови – нико да посавјетује Управу полиције.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

<
     

Слични текстови

5 thoughts on “Урнебесни гафови бившег режима: Управа полиције Црне Горе „прати“ лажни Твитер налог Александра Вулина

  1. Мртва пјесма

    У мртвој трци
    На крилима
    Мртвих душа
    Јашу мрци

    У Мртвом мору
    У депресији
    Сад нас куша
    Смрт на умору

    Кривотворина
    Новотворина
    Инерција
    Инфекција

    Ограничења
    Обезличења
    Антиутопија
    Ентропија

    Момчило

  2. Сада нека пише о Светосављу имат ће врмена,да ли кући или негдје друго нје важно,после напорног рада заслузио је човјек одмор,с наногицом или у затвор биће времена за размишљање и тиховање,које пмаже дасе дубоко размисли и не само то,само није он од тих!

  3. Dritaneeee HAPSI Fasiste Nato montenegro.
    Zivjela Istorijska Njegoseva Crna Gora.

    Da je VJECNA.””” Crna Gora Srpska Sparta.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *