ИН4С

ИН4С портал

Украјинска војска на Криму биће расформирана

krim army

Све јединице украјинске војске на Криму биће расформиране у оквиру национализације украјинске државне имовине, изјавио је данас предсједник кримске скупштине Владимир Константинов.

Јединице војске биће расформиране. Шта је са онима који хоће да живе овде? Нема проблема. Размотрићемо случај свих који се закуну на лојалност“, рекао је Константинов послије сједнице парламента на којој је проглашена независност Крима и одобрен захтјев за придруживање Русији, пренео је АФП.

Лидери Крима, које подржава Москва, објавили су да је 96,7 одсто становника тог црноморског полуострва гласало за одвајање од Украјине и припајање Русији.

Руски предсједник Владимир Путин рекао је да становници Крима, на којем се налази база московске Црноморске флоте још од краја 18. века и које је тек 1954. године совјетски лидер и етнички Украјинац Никита Хрушчов поклонио Украјини, имају право на самоопредељење.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *