Укинуто ванредно стање у војсци Србије
1 min read
Војска Србије
Председник Републике Србије и врховни командант Војске Србије Александар Вучић рано јутрос је, у складу са својим овлашћењима прописаним Законом о одбрани, доставио министру одбране Александру Вулину и начелнику Генералштаба Војске Србије генерал-потпуковнику Милану Мојсиловићу наређење о дезангажовању снага за хитно и брзо реаговање, преноси Спутњик.
„Војска Србије у сарадњи са осталим безбедносним структурама Републике Србије, у складу са наређењем врховног команданта, и даље прати безбедносну ситуацију и спремна је да у сваком тренутку заштити своју државу и све наше грађане без обзира где живе“, наводи се у саопштењу Министарства одбране Србије.
Председник Србије Александар Вучић је 29. септембра наредио стављање Војске Србије у стање највише борбене готовости, зато што је раније тог дана више десетина припадника РОСУ, наоружаних дугим цевима, упало на сјевер Косова и било распоређено у непосредној близини језера Газиводе.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

