Udruženje novinara CG pozvalo rukovodstvo i Savjet RTCG-a da podnesu ostavke: Vi ste vjerne sluge DPS-a i lična medijska garda Mila Đukanovića
1 min read
Zgrada RTCG
Udruženje novinara Crne Gore poziva rukovodstvo i Savjet RTCG-a da podnesu ostavke i omoguće da u ovu kuću dođu profesionali novinari koji će spasiti pod tim krovom što se može spasiti (ukoliko je nešto i ostalo za spašavanje).
Protekla tri mjeseca RTCG se pokazao kao vjerni sluga DPS-a i umjesto da bude servis svih građana, ta kuća je bila lična medijska garda DPS-a i njenog šefa. Pošto poštujemo osnovnu intelegenciju naših građana, a o novinarima i da ne govorimo, smatramo da ovaj zahtjev ne treba posebno obrazlagati. Sve je jasno da jasnije ne može biti i taman toliko je jasno da postojeće rukovodstvo i Savjet te kuće više ne mogu da vode uređivačku politiku RTCG-a i bilo bi najbolje za sve da se oni povuku bez buke, isprazne kancelarije, pođu kućama i omoguće nekim novima ljudima da uvedu red i profesionalne standarde u rad te kuće, stoji u saopštenju.
UNCG zna da se u RTCG-u već godinama toleriše nerad, a nagrađuje poltronstvo DPS-u. Milioni običnih građana se troše za varijabile nesposobnih novinara, odnosno medijskih jastreba DPS-a. Poznato nam je da su milioni zaludno potrošeni na modernizaciju tehnike, koju niti ko ima da postavi, upravlja sa njom i koristi je. Milionske sume se izdvajajuza rad RTCG čije pojedine redakcije dugo godina ništa ne rade, osim što redovno primaju plate. U ovom korona vremenu izdvajanja za RTCG nijesu smanjena, iako je rad ove kuće ograničen na dnevne informativne emisije i poneki politički ili neki drugi intervju. Armija novinra sjedi kući i prima plate o kojima ostali novinari mogu samo da sanjaju. Naravno, za sve to su krivi oni koji su na čelu RTCG-a, ali i oni koji primaju redovne apanaže, a nalaze se u Savjetu te kuće, istakli su iz UNCG.
Nova vlast ukoliko poštuje najosnovnija demokratska pravila i ukoliko je barem u snu čula pravila novinarskog kodeksa dužna je da se posebno pozabavi ovom kućom. Ukoliko se bude čekala redovna procedura izbora novih ljudi u RTCG-u proteći će mjeseci, a do tada medijska garda DPS-a pod njenim krovom radiće što i do sada-biće servis DPS-a! Nova vlast je na velikom ispitu kada se radi o RTCG-u i ne može njen (ne)rad posmatrati skrštenih ruku. Ukoliko ih zakon u tome sprečava, onda je došlo vrijeme da se zakoni mijenjaju kako stari ne bi štitili nerad i novinarsko sluganstvo kao paradigmu uspješnog novinarstva, poručili su iz UNCG.
Nezahvalno je i nije kolegijalno kritikovati svoje kolege, ali dostina koja se u RTCGzove novinrima ne zaslužuje da se novinarima zovu. Domaće novinarstvo staće na noge tek onda kada se oslobodi zalutalih pojedinaca (nije ih malo) koji preko naše profesije grade političke karijere i na tom putu gaze sve što bi trebalo novinarima da bude svetinja. UNCG smatra da je RTCG posljednja tri mjeseca jasno pokazala pod čijom je šapom i koga štiti. Građane i profesiju sigurno ne!, zaključeno je u saopštenju UNCG koje potpisuju predsjednik Tihomir Burzanović i generalni sekretar Ivan Milošević
Babe gatare – Mišuriii i razni bolesnici neka se spremaju smećari a predstavljaju se kao kadrovi. Vise ima rukovodilaca u TV i Tehnici nego u svim ministarstvima zajedno po onoj ti mene serdare ja tebe vojvodo. Rasipanje drzavnog novca, bahacenje i prostakluk.
PIH!! 3,14
RTCG je teška i nepodnošljiva peta kolona!!!!!
Uslove koje treba da ispuni svaki budući saradnik (novinar) RTCG :
– Visok , akademski nivo formalnog obrazovanja .
– Personalni dignitet(ne kompromitovana ličnost).
– Dosadašnja procena profesionalnog rada .
– Moralni kvaliteti.
– Spremnost da radi samo u interesu činjenica , istine i opstenarodnog dobra .
P.S. Nikčevićki ponuditi da radi “ Pijačni barometar“ , jer je to na nivou njenih kompetencija !
fala bogu da ste se javii vise neznam sto ste cekali . koliko ih ima viska 700,800 . veliki rez treba napraviti sa javnim servisom ovoga sundica prvo pa redom . e sad je vrijeme da se buduci studenti oprijedele za zurnalistiku tj. novinarstvo da studiraju jer ce tu ubuduce moci dobiti posa nema vise mila ali me cudi da dosadasnja opozicija medojevic .knezevic mandic i jos pojedini daju izjave na ovaj rezimski medij tj televiziju i na neke rezimske portale koje su do juce prozivali ka cdm aktuelno antena pobjeda ,dnevne novine sve smece nikako da se naviknu da su vlast njima izgleda odgovara da su vjecita opozicija ali bogami morace da se navikavaju ovo je neka druga crna gora a ako nece neka izadju.
Ti mrzis df vise nego Mila. Bolesno.
DF ne, ali Medo i Mandić nijesu ništa bolji od Mila-
U tu TV garažu je sve ljudsko pošlo odavno na otpad.
RTV Crne Gore rasturiti što prije, a i njenu mlađu sestru TV Nikšić.
Rezati u lakejskoj RTCG .Bez slobodne i nezavisne RTCG nema slobode.
BRAVOOO!! CISTI RTCG SRAMNIII!
Čuj pozvali… Valjda je to informativni servis svih građana …ili ćemo se igrat tutumiše sa izvićenim umovina do besvijesti….
Ukoliko nova vlada ne izvrsi promene na rtcg narod odmah da prekine sa placanjem pretplate. Jer placati psihicko silovanje,i svakodnevne uvrede i ponizenja, ravno je najtrzem obliku mazohizma.
Hoće li i dvorska luda???????????? Nebojša Šofranac podneti ostavku?
Babe gatare – Mišuriii i razni bolesnici neka se spremaju smećari a predstavljaju se kao kadrovi. Vise ima rukovodilaca u TV i Tehnici nego u svim ministarstvima zajedno po onoj ti mene serdare ja tebe vojvodo. Rasipanje drzavnog novca, bahacenje i prostakluk.
PIH!! 3,14
Hvala ti Bože da se napokon javilo Udruženje novinara.
Gledanje TV CG vrijeđa moju inteligenciju, to su dobro rekli iako od trenutka kad sam je počeo gledati (kad je počeo da se formira Zakon o slobodi vjeroispovijesti) to meni bilo potpuno jasno i gledao sam samo da vidim dokle će ići njihova neprofesionalnost i gebelsovski i staljinističčki „AGITPROP“.
Samo se CNN može uporediti, mada je SNN perfidniji – ovi na RT CG su glupo jasni – da jasniji ne mogu biti, i HVALA IM NA TOM, otklonili su sve dileme i za one neobrazovane.
Da ponovim za ovakve slučajeve kojih ima dosta u svim sferama društva:
Ne pada snijeg da pokrije brijeg
već da svaka zvijer pokaže svoj trag.
Ispade Šuković najodgovorniji, sam otkazao emisiju kad je vidio „koliko je sati“, ali zato Nikčevićka gazi punim gasom.
Prost.tutke i k.rve iz rtcg imaju tarifu,zna se za koliko napistaju ja.nu kucu,samo im dajte ponudu..
Ne samo novinari. Veca bagra je u Tehnici na celu sa milijanom kasalicom zvani Mišur.
Digitalizaciju je neuspjesno i nakaradno sproveo producent Rada Vojvodica a zna se i zasto i kako. Uz pomoc poltrona i nekih jadnih iskompleksiranih inženjera. Tuga i jad!!
Nadamo se brzom uspostavljanju poretka u ovoj poniženoj ustanovi.