Ударац за Трампа: Тужитељка предложила почетак суђења у јеку изборне кампање
1 min read
Доналд Трамп
Окружна тужитељка у Џорџији предложила је да суђење Доналду Трампу за покушај поништавања изборног пораза почне 4. марта 2024. године у јеку кампање за републиканску номинацију кандидата за наредне предсједничке изборе.
Тужитељка Фани Вилис покренула је кривични поступак против бившег предсједника САД Доналда Трампа и предложила датум суђења који пада дан прије Супер уторка када бирачи у више од десет америчких савезних држава бирају републиканског предсједничког кандидата.
Тужитељка округа Фултон Фани Вилис такође је предложила да оптужени буду приведени и да се изјасне о кривици у првој недјељи септембра.
Вилисова је у сриједу поднела свој предлог у форми судског поднеска, али за сада се ни Трамп лично, ни његови адвокати нису оглашавали тим поводом.
Велика порота округа Фултон у уторак је оптужила Трампа и још 18 особа да су покушали да пониште пораз на изборима 2020. године од актуелног америчког предсједника Џозефа Бајдена.
Трампу би у марту требало да се суди у одвојеном случају у Њујорку, гдје је оптужен за фалсификовање пословних докумената у вези са исплатама извршеним једној порно глумици да би ћутала о њиховој наводној афери.
Затим би у мају Трамп требало да се појави пред федералним судом, по оптужници коју је подигао специјални тужилац Џек Смит, за наводно илегално задржавање повјерљивих предсједничких докумената и опструисање напора владе да их преузме са Трамповог имања на Флориди Мар-а-Лаго.