IN4S

IN4S portal

Učenica iz Gračanice pobedila na konkursu „Omiljene stranice ruske književnosti“

Foto: Kosovo Onlajn

Povodom Dana slovenske pismenosti i nedelje Departmana za ruski jezik i književnost, Filozofski fakultet u Nišu raspisao je konkurs „Omiljene stranice ruske književnosti“, za učenike osnovnih i srednjih škola, a prvo mesto kod osnovaca osvojila je devojčića iz Gračanice.

U kategoriji učenika osnovnih škola prvo mesto je zauzela četrnaestogodišnja učenica OŠ „Kralj Milutin“ Janja Vujović iz Gracanice.

Profesorka ruskog jezika u OŠ „Kralj Milutin“ Tijana Živić kazala je da je ponosna na svoju učenicu i da se nada da će nastaviti da niže odlične rezultate.

„Ovaj uspeh značajan je kako za Janju tako i za našu školu. Svi učenici naše škole redovno učestvuju na različitim takmičenjima i konkursima. Janja je učestvovala na brojnim takmičenjima i postigla značajne rezultate čime je našu školu predstavila na najbolji način. Želim da napomenem da je prethodnih godina osvojila i prvu nagradu na konkursu „Očaravajući stihovi“ u organizaciji Ruskog doma, kao i drugu nagradu na konkursu koji je prošle godine organizovao Filozofski fakultet u Kosovskoj Mitrovici. Izuzetno se radujem uspehu moje učenice. Pokazala je veliku ozbiljnost u radu, maksimalni trud i zalaganje kao i posvećenost tokom cele školske godine. Ponosna sam na njen trud i rad i želim joj sve najbolje u budućnosti „, istakla je Živić.

Janja Vujović kaže da nije očekivala nagradu, ali da se trudila, uz veliku pomoć i podršku nastavnice Tijane Živić, da što kvalitetnije i uspešnije izvede recitaciju na ruskom jeziku.

Ona je rekla da planira da i u srednjoj školi uči ruski jezik..

„Planiram da i dalje, kroz formalno i neformalno obrazovanje, nastavim sa učenjem i usavršavanjem ruskog jezika“, objasnila je nagražena učenica.

Objasnila je da pripreme za konkurs nisu bile naporne i da je sa zadovoljstvom i ogromnim uživanjem vežbala i trudila se da to bude najbolje moguće u datom trenutku.

„Veoma sam počastvovana osvojenom nagradom. To je još jedno značajno iskustvo i motiv za dalji rad i usavršavanje. Želim da se zahvalim mojoj nastavnici na posvećenosti, strpljenju i trudu koji svakodnevno ulaže u radu sa nama“, naglasila je talentovana učenica.

Inače radovi su mogli da se predaju od 6. do 21.maja, prenosi Kosovo Onlajn.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *