ИН4С

ИН4С портал

У Будви одржан хуманитарни музичко-пјеснички програм Копривице и пријатеља за дјецу са сметњама и тешкоћама у развоју

1 min read

Настављајући своју успјешну музичко-пјесничку турнеју по Црној Гори, Драган Копривица и пријатељи синоћ су на тераси Хотела „Парк“ направили изванредан Сугођај за дјецу и младе са сметњама и тешкоћама у развоју из НВО „Пужева кућица“ и за њихове родитеље.

Покровитељи програма били су Хотел „Парк“, НВО „Пужева кућица“ и НВО „Сердар“, у чије име је присутне поздравио Радко Гарчевић и појединачно упутио ријечи захвалности власнику Хотела „Парк“ Брацу Мирановићу и директорки Хотела Лели Влаховић, као и присутној посланици Скупштине Црне Горе Нађи Лаковић.

У поетском дијелу извrsно се представила Ана Ђуровић, пјесникиња из Подгорице, која је уз фин контакт са публиком читала своју поезију за дјецу и одрасле. Посебан ефекат остварила је стиховима из своје едукативне бојанке о историјским личностима Црне Горе под насловом „Погоди ко сам“, која на јединствен начин комбинyје учење, пјесме-погађалице (загонетке и илустрације). Такође је говорила и стихове из своје нове збирке, која је у штампи, под називом „Она није ту“.

Пјесник Дарко Буљић из Подгорице и вишегодишњи члан Студентског театра, такође је остварио одличан сценски контакт са присутнима и за своје пјесме у неколико наврата био награђен срдачним аплаузима.

Водећи програм, Копривица је у непосредној комуникацији са публиком говорио своје афоризме на наше домаће теме, који су изазвали много смјеха. У музичком дијелу је на хармоници свирао потпури народних пјесама, пјевао више страних евергрин мелодија, и неколико домаћих популарних рефрена из региона.

Овакве занимљиве наступе колажног типа Копривица и пријатељи изводе у више градова још од почетка године, често са различитим гостима програма: прво су у част Зорана Калезића наступили у КИЦ-у „Будо Томовић“ и ЦЗК Бијело Поље, затим у УИКС-у, и за Осми март у женском затвору, потом два пута у ЈУ „Какаричка гора“ и на главном тргу у Никшићу на манифестацији „Ауто/р на корзу“, потом у Мојковцу у програму „Слова словенска“ и домовима старих „Дуга“ у Мартиновићима и „Никшић“ у Никшићу, и током протекле три недјеље у центрима за културу у Мојковцу, Рожајама и Пљевљима.

Овај успјешни програм у Будви био је, од почетка године, већ четрнаести по реду, а петнаести слиједи 24. септембра у ЦЗК Даниловград.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *