ИН4С

ИН4С портал

Турска: У протестима Курда 31 жртва

Најмање 31 особа је погинула, а 360 је повријеђено током четвородневних протеста Курда у Турској, организованих против политике турске владе према Сирији.Turkey Europe Kurdish ProtestsТурски министар унутрашњих послова Ефкан Ала је рекао да су поред 31 особе које су погинуле на протестима, настрадала и двојица полицајаца у граду Бинголу на југу Турске док су надгледали демонстрације.

Ала је рекао да су сукоби избили у 35 турских градова и да је у њима повријеђен 221 цивил и 139 припадника снага безбједности и полицајаца.

Он је истакао да насиље мора одмах да престане и позвао све да учине све што је у њиховој моћи да се инциденти окончају.

Ала је додао и да је током протеста више од 1.000 људи приведено, а да је 58 затворено због учешћа у протестима, у којима је оштећено чак 212 школа.

Протести су углавном организовани на југоистоку Турске, али и у Истанбулу и Анкари.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *