Тресе се Србија: Забележена три земљотреса током ноћи

Илустрација
Три земљотреса погодила су Србију у ноћи између уторка и среде.
Најјачи потрес погодио је Косовску Митровицу два и по сата иза поноћи, а био је јачине 2, 6 степени по Рихтеру.
У исто време, Републички сеизмолошки завод забележио је и земљотрес у околини Крагујевца јачине 1, 6 степени по Рихтеру. Јутрос око 6.30 забележен је земљотрес јачине 1,7 степени у околини Крушевца.
Претходно је јуче око 19.25 сати околину Крагујевца погодио земљотрес јачине 3,8 степени по Рихтеру.
Начелник Управе за ванредне ситуације у Крагујевцу Зоран Кочовић изјавио је да није причињена материјална штета на објектима у Крагујевцу након синоћњег земљотреса.
„Штете на објектима нема. За сада оперативни центар није добио ни једну пријаву штете и нису интервенисали припадници Сектора за ванредне ситуације, а ни наши ватрогасци спасиоци“, рекао је Кочовић за Танјуг.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму: