ИН4С

ИН4С портал

Тренутак за историју: Руковали се Трамп и Ким Џонг Ун

Руковањем у Сингапуру, Доналд Трамп и Ким Џонг Ун исписали су нову страницу историје пошто су, упркос оштрим међусобним пријетњама, ипак одржали рунду разговора.

Руковањем у Сингапуру, Доналд Трамп и Ким Џонг Ун исписали су нову страницу историје пошто су, упркос оштрим међусобним пријетњама, ипак одржали рунду разговора.

Послије састанка иза затворених врата, Ким је оцијенио да Самит у Сингапуру представља “увод у мир”, што је потврдио и Трамп.

Амерички и сјевернокорејски предсједници, Доналд Трамп и Ким Џонг УН срдачно су разговарали и осмјехивали се један другом по изласку са затвореног састанка двојице лидера, прије него што су им се, на ручку, придружиле дипломате, пише британски Гардијан.

До историјског сусрета дошло је послије неколико мјесеци дипломатског надмудривања САД и Сјеверне Кореје, држава чији се лидери никада раније нису састајали.

Послије руковања, лидери су се накратко обратили медијима, а Трамп је рекао да очекује “изврстан однос” са сјевернокорејским лидером.

Пут довде није био лак… Било је препрека али смо их савладали како би били овдје”, рекао је Ким. Послије састанка иза затворених врата, Ким је оцијенио да Самит у Сингапуру представља “увод у мир”, што је потврдио и Трамп.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

2 thoughts on “Тренутак за историју: Руковали се Трамп и Ким Џонг Ун

  1. ista amerika je potpisala primirje sa Srbijom, priznavsi da je Kosovo sastavni dio Srbije. cak je i garantovala suvernitet Srbije nad Kosovom UN rezolucijom 1244. dio sporazuma je podrazumijevao da ce se odredjeni broj srpskih vojnika i policajaca vratiti na Kosovu. americka rijec i potpis nemaju nikakve vrijednosti.

  2. Сваком на свијету треба пожељети мир и просперитет, зато је добро да САД покушавају успоставити трајни мир на далеком истоку. Но познајући њихову политику ово вјероватно раде да би задовољили Кину као великог спољнотрговинског партнера и тако фактички ставили ад акта отварање новог свјетског жаришта.
    На другој страни за бојати се да ће ово значити да се оштрица америчке ратне политике може фокусирати на блиски исток, средоземље и европски континент, што никако није добро по нас.
    Зато треба са мање еуфорије приступати оваквим диловима, јер за нас је најбоље ако већ морају, као што морају због своје огромне војне индустрије, да та жаришта отварају што даље од нас, па макар то значило и нове ратове не далеком истоку.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *





Изаберите једну или више листи:

Ову пријаву је могуће отказати било кад!

<