ИН4С

ИН4С портал

Трамп о тужиоцу: Тај смрад ће бити уклоњен

1 min read
"Само погледајте шта се открило у нашем министарству правде... Имамо сјајне људе у министарству правде... Али имате и неке заиста лоше. Видјели сте шта се десило са ФБИ-јем. Сви су разјурени", рекао је Трамп и додао: "Али, осјећа се устајали смрад и тога ћемо се такође отарасити".

Доналд Трамп

Доналд Трамп је, поводом навода да је званичник министарства правде сугерисао тајно прислушкивање Бијеле куће, изјавио је да се ради о „устајалом смраду“.

Амерички предсједник је додао да ће тај „устајали смрад“ бити уклоњен.

„Њујорк тајмс“ је раније објавио да је замјеник државног тужиоца Род Розенстин прошле године сугерисао да Трампа треба тајно снимати како би објелоданио хаос који влада у Бијелој кући, и набацио идеју да се чланови предсједниковог кабинета ангажују на његовом уклањању са положаја, уставним путем, преноси Б92

Амандман 25. устава САД прописује да предсједник може бити проглашен „неспособним да врши овлашћења и обавља предсједничку дужност“ на основу изјашњавања потпредсједника и већине чланова Кабинета.

Розенстин је демантовао писање „Њујорк тајмса“, а Бијела кућа још није реаговала.

Трамп, међутим, на великом митингу у Спрингфилду, у држави Мисури, није пропустио да се осврне и на тај догађај.

„Само погледајте шта се открило у нашем министарству правде… Имамо сјајне људе у министарству правде… Али имате и неке заиста лоше. Видјели сте шта се десило са ФБИ-јем. Сви су разјурени“, рекао је Трамп и додао: „Али, осјећа се устајали смрад и тога ћемо се такође отарасити“.

Он је у Мисури отпутовао да би пружио подршку једном републиканском кандидату за Сенат.

Према писању „Њујорк тајмса“, Розенстин је спорну изјаву дао у прољеће 2017. године пред неколико људи, који нису именовани. Лист се такође позива и на особе упознате са забелешкама заменика директора ФБИ-ја Ендруа Мекејба, у којима се помињу те изјаве, преноси Б92

Мекејбов адвокат каже да је његов клијент саставио биљешке како би на записао значајне разговоре које је имао с високим званичницима и сачувао их како би могао да их прецизно наведе.

Те забиљешке су остале у ФБИ-ју до јануара ове године, када је Мекејб отпуштен, а касније су предати Роберту Малеру, специјалном савјетнику у истрази о наводном руском мијешању у америчке изборе 2016. године.

Према ријечима адвоката, Макејб не зна како су ти текстови дошли до штампе.

Према истим изворима „Њујорк тајмса“, Розестин је рекао да би могао да убиједи министра правде Џефа Сешнса и бившег министра за унутрашњу безбједност Џона Келија, који је сада шеф администрације Бијеле куће, да се позову на 25. амандман како би се кренуло са уклањањем Трампа.

Ниједна од тих идеја, међутим, није остварена, наводи лист, преноси Б92

<

Розенстин је, у свом демантију, за причу „Њујорк тајмса“ навео да је „непрецизна и чињенично нетачна“.

„Немам више коментара на причу засновану на анонимним изворима који су очигледно пристрани против министарства (правде) и гурају своју личну агенду. Али да будем јасан: На основу мог личног односа с предсЈедником, нема основа за позивање на 25. амандман Устава“, написао је Розенстин.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

2 thoughts on “Трамп о тужиоцу: Тај смрад ће бити уклоњен

  1. „Ustajalih smradova“ po svijetu je mnogo i prijete da uguse.
    Potrebno je provjetravanje i detaljno ciscenje.
    Izgleda da im je Tramp stao na zulj.

  2. Значи, Американци имају члан устава, А25, у коме могу Два лоша убити Милоша.
    Џабе Трамп уклања ове што смрдуцкају. Да видимо да ли може да уклони главни и велики смрад Сорошоидног.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *