Трамп: Ако будем предсједник, за 30 дана план за пораз ИД

Републикански кандидат на предсједничким изборима у САД Доналд Трамп поручио је да ће, уколико буде изабран за предсједника, војним званичницима наложити да у року од 30 дана израде план за чврст и брз пораз над Исламском државом (ИД), јављају данас амерички медији.
Трамп је то поручио на скупу одржаном у уторак увече у Гринвилу у Сјеверној Каролини.
„Позваћу своје највише генерале и дати им једноставан налог. Имаће 30 дана да у Овалној соби представе план за чврсту и брзу побједу над Исламском државом. Немамо избора“, рекао је Трамп окупљеним присталицама.
Републикански председнички кандидат се ове недјеље упадљиво улагује ветеранима, који чине традиционално лојално републиканско бирачко тијело, мада су поједини изразили забринутост у вези са Трамповом спремношћу да буде врховни војни командант, примјећује АП.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

