Sveta dogma američke politike: “Rusija kriva za sve”
1 min read
Majk Pompeo
Omiljenom američkom dogmom, da je “Rusija krivac za sve”, iznova se ispisuje i tumači američka istorija. U svom satanizovanju jednog naroda, američki establišent je zaboravio jednu bitnu činjenicu: da Ameriku, kakva sada jeste duguju upravo Rusiji.
Teoriju o „ruskom miješanju“ plasirale su Demokrate 2016. godine kako bi pobijedili Donalda Trampa na predsjedničkim izborima. Sada se na „rusko miješanje“ poziva i Trampova administracija kako bi opravdala troškove za vojsku, šprijunažu, državne udare, cenzuru, podsjeća RT.
Državni sekretar i bivši direktor CIA-a Majk Pompeo, poslednji je koji je potvrdio ove izjave.
„Naravno da su se Rusi umiješali 2016. godine u izbore. Rusija se miješala i u izbore 1974. godine, ali i u izbore tokom 80-tih godina”, orvelovski je revizirao istoriju Pompeo i zaključio:
“Rusija, Kina, Iran pokušavaju da podriju smisao zapadne demokratije širom svijeta“.
Čini se kao da svijet, prokomentarisao je njegovu izjavu novinar RT-ja, ima potrebu za nekakvim globalnim američkim vojnim i diplomatskih odgovorom, iako Pompeo i njemu slični teško da razumiju u čemu je razlika.
Nakon što je potvrdio dogmu u „rusko miješanje“ Popmeo je nastavio da svoje izjave podupire nepotvrđenim informacijama. Njemu se pridružio i kolega iz FBI.
“Ruske obaveštajne agencije pokušavaju da nas okrenu jedna protiv drugih, siju podjele, nesklad, potkopaju vjeru Amerikanaca u demokratiju”, kazao je šef FBI, Kristofer Vrej.
Ovo je, ističe RT, klasično traženje žrtvenog jarca, i projektovanje krivice za proces koji se odvija svakodnevno daleko od američkih mejnstrim medija i partijskih aktivista, na spoljne neprijatelje, u ovom slučaju „ruske špijune”.

“Ironočno, postojalo je vrijeme kada se Rusija zaista umiješala u američku politiku, a za šta više niko ne mari: u septembru davne 1863 godine, tokom Građanskog rata, desetine brodova Carske ruske mornarice doplovili su do Njujuroka i San Franciska.
U Americi su boravili 7 mjeseci, njihovi su oficiri održali parade i balove, prije nego su otplovili nazad, kući.
‘Bože, blagoslovi Ruse’, klicao je tada ministar mornarice Gidion Vejls.
Praktični efekat ove posjete, bio je što se ni Britanija ni Francuska nisu usudile da se uortače sa Konfederacijom, omogućavajući administraciji Abrahama Linkolna da pobijedi u građanskom ratu”, podsjeća RT.