Švedska premijerka sjutra traži podršku parlamenta za podnošenje zahtjeva za članstvo u NATO
1 min read
Foto: Dan
Švedska premijerka Magdalena Anderson najavila je da će sjutra tražiti od parlamenta široku podršku za podnošenje zahtjeva za članstvo u NATO.
Nakon internih debata tokom protekle sedmice među rukovodstvom Socijaldemokrata, vladajuće partije, Anderson je rekla da je ulazak u NATO najbolja stvar za bezbjednost Švedske i švedskog naroda, prenosi Rojters.
Prethodno su Socijaldemokrate podržale ulazak Švedske u NATO, čime je omogućeno formiranje parlamentarne većine u korist podnošenja zahtjeva za članstvo u Alijansi.
Davanjem podrške članstvu u NATO, švedske Socijaldemokrate su odustale od višegodišnje politike protivljenja članstvu u Alijansi.
Dosadio im je mir. Pa će poslije bit, help, help!!!!
To što su žene u politici na frontu donošenja odluke, nije bitno (mislim što su žene), već je bitno što ne znaju ništa. Sana, Analena i Magdalena…Upamtiće ta imena finci, njemci i švedi.