Све више једемо органску храну
Док се најављује да ће Србија морати да прихвати ГМО због чланства у Светској трговинској организацији, реалност је да потрошачи све више траже органску храну.
Највећа фарма за производњу органског млека у Србији не успева да произведе довољно млека и говедине да би подмирила огромну тражњу
Прва велика органска говедарска фарма је започела као експеримент – међутим данас већ може да се говори и о комерцијаном успеху.
1,7 тона органског млека, колико се овде произведе сваког дана, је тек кап у укупном млеку које ИМЛЕК откупи – међутим кап за којом тражња далеко превазилази понуду.
„С аспекта потрошача, фарма је пун погодак, нема органаског млека на залихама“, Горан Стопари из Имлека.
Производња млека на органски начин подразумева да чак не смеју ни да се користе премикси у којима су витамини можда добијени генетским модификованим квасцима већ искључиво специјални, органск , који се увозе из Аустрије.