Сукоб са припадницима ПТЈ у локалу на Жабљаку: Повријеђено пет особа
1 min read
Фото: Шутерсток
Припадници Противтерористичке јединице полиције имали су синоћ физички сукоб са групом момака која их је напала
– Мањи број припадника Противтерористичке јединице која се иначе тренутно налази на Жабљаку гдје изводи обуку у зимским условима, синоћ су, док нису били на дужности, боравили у једном угоститељском објекту у том граду којом приликом су физички нападнути. Према до сада узетим изјавама од полицијских службеника инцидент је започео провокацијом и нападом на полицијског службеника од стране групе лица која су била у видно алкохолисаном стању- речено је из полиције.
Током инцидента пет лица из те групе је задобило лакше повреде.
– На лице мјеста изашли су припадници Станице полиције Жабљак који су поступили у оквиру својих овлашћења, прикупили обавјештења од више лица. Са догађајем је упознат тужилац у Основном државном тужилаштву у Пљевљима, по чијем налогу се предузимају даље мјере и радње у циљу утврђивања свих чињеница и околности овога догађаја. Ради се о изолованом инциденту будући да Противтерористичка јединица дуги низ година у овом периоду борави на Жабљаку гдје изводи обуку у зимским условима, те је познато да има добре односе са локалном заједницом и локалним становништвом, што ће и будуће бити случај- наводе из полиције.
У даљем поступку који ће непристрасно спровести Управа полиције утврдиће се евентуална одговорност полицијских службеника у односу на овај догађај о чему ће јавност бити благовремено обавијештена.
Са догађајем је упозната и Унутрашња контрола полиције Министарства унутрашњих послова, пише Дан.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму: