Суд против објављивања снимака сахране бин Ладена

Осама бин Ладен
Судија америчког окружног суда Ричард Леон подржао је ове седмице став америчке Ратне морнарице, одбацивши објављивање снимака сахране терористичког лидера Осаме бин Ладена у мору 2011. године.
Леон је одбацио захтев конзервативне групације Судски надзор да добије те снимке у оквиру закона о слободи информисања.
Америчка морнарица доставила је Судском надзору извесна документа, али је у њих укључила и неколико затамњених одељака.
Судија Леон је пресудио да су те редакције биле „исправне и неопходне“ како би се спречило објављивење осетљивих оперативних података и ради заштите националне безбедности, пренела је агенција АП.
Та пресуда је уследила четири месеца након што је један федерални жалбени суд одбацио захтев Судског надзора за достављање фотографија и видео снимака, направљених током и након напада у којем је убијен бин Ладен.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


KADA USA PRAVE ZLOČIN BEZ SUĐENJA TO TREBA DA OSTANE TAJNA ,JER SU ONNI „DEMOKRATE „KADA TOISTO RADE DRUGI ONDA TO JAVNOST TREBA DA ZNA . NJHOVE ZLOČINE PROGUTA MORE .