ИН4С

ИН4С портал

Шта се дешава са тужбом против Миодрага Лаковића званог Миша Сицилијанац?

1 min read

Фото: Скриншот/Јутјуб/Аплус

Специјално државно тужилаштво формирало је предмет против предсједника скупштинског Одбора за безбједност и одбрану Миодрага Лаковића, након што је МАНС крајем маја ове године поднио званичну кривичну пријаву. Повод за то биле су оптужбе и сумње које је изнијела извршна директорка МАНС-а Вања Ћаловић Марковић на сједници Одбора 20. маја. Она је тада појаснила због чега, по њеном мишљењу, Лаковић не би требало да остане на челу овог утицајног тијела.

У пријави је достављен и линк са саме сједнице, како би тужилаштво имало увид у све наводе. Иако је МАНС формално поднио кривичну пријаву, Ћаловић Марковић је истакла да је тужилаштво и без тога морало самостално да реагује и отвори предмет.

Лаковић је поводом формирања предмета јавно реаговао преко мреже X, поручивши да је спреман да сарађује са тужилаштвом и да пристаје чак и на полиграфско испитивање. „Позивам СДТ да детаљно и објективно провјери све наводе МАНС-а, те се у том смислу стављам на располагање и за полиграфско испитивање, како на ове, тако и на било коју другу тему“, написао је он.

Ипак, остају бројна питања из његове прошлости, посебно из периода када је водио полицијски сектор за борбу против нарко-мафије. Управо тада, у мандату Миодрага Лаковића, настала су и развила се два најмоћнија криминална клана у Европи. Док су кланови јачали и умножавали своје активности, црногорска полиција – која је тада бројала највише припадника по глави становника у Европи – укупно је заплијенила тек стотине грама дроге. Надимак „Миша Сицилијанац“ добио је управо због овог, како су многи назвали, “бескрвног” отпора нарко-картелима, али и због власничког удјела који Лаковић има у угоститељским објектима Сицилија.

Занимљиво је да су након његове смјене запљене наркотика у Црној Гори нагло порасле, што додатно отвара простор за сумње у његов рад и начин управљања сектором.

До евентуалног полиграфа и судског епилога, остаје да видимо хоће ли Лаковић – познат као Миша Сицилијанац – понудити било какво објашњење јавности, а поготово извињење за квалификације које је упућивао порталу ИН4С.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

4 thoughts on “Шта се дешава са тужбом против Миодрага Лаковића званог Миша Сицилијанац?

  1. A junaci iz in4s ne smijete pustit komentar koji je istina o mutnim rabotama ovoga monTRTenegrina. Aj sto ne smijete pustit o podvaljenim predstavnica Srba ali sto ne smijete i o ovakvima, stvarno sramota.

    6
    8
  2. On je direktna.posledica onog sto se desilo posle 30.avgusta 2020 . kad nije dozvoljeno DF -u da udje u Vladu ,a umjesto njih ministri postadoše nekakvi “ experti“ . Mislim.da bi do ro bilo da.se pozabaviti.tim.peridom i imenom i prezimenom pozovete one koji su nas u ave ovo uvalili.

    17
    7

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *