ИН4С

ИН4С портал

Српкиње „почистиле“ Американке у Мајамију

1 min read
olga-Danilović

Олга Даниловић, фото: Ненад Неговановић

Српске тенисерке Олга Даниловић и Нина Стојановић су се пласирале у главни жреб турнира у Мајамију тако што су у својим мечевима биле боље од америчких представница.

Даниловићева и Стојановићева су прошли по два кола квалификација и обезбедиле учешће на престижном турниру у САД.

Тренутно 160. тенисерку света је у последњем колу сачекала Американка Кристи Ен, која се испоставила као лакша препрека од очекиваног, пренису Спутњик

Српкиња је за мање од два сата дошла до тријумфа од 7:6, 6:3 и првог доброг резултата још од пласмана у друго коло Аустралијан опена раније ове године.

Олга је претходно, у првом колу квалификација, савладала Италијанку Жазмин Паолини, после убедљивог преокрета – 6:7, 6:1, 6:4.

Стојановићева је имала релативно лак посао против Американке Бетани Матек-Сендс, коју је елиминисала за сат и повремена игре, по сетовима 6:4, 6:3.Нина је у првом колу квалификација имала проблем да изађе на крај са петнаестогодишњом Чехињом Линдом Фрухвиртовом, али је успела да је савлада са 4:6, 6:4, 6:2.

Недуго након завршетка квалификација постало је познато и против кога ће квалификанткиње играти.

Даниловићева ће се састати са Летонком Анастасијом Севастовом, док ће Стојановићева имати нешто лакши задатак против Британке Хедер Вотсон.

Главни жреб женског дела турнира у Мајамију већ је почео, а Српкиње ће дуеле првог кола играти у среду.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *