ИН4С

ИН4С портал

Срђа Јанковић: Здравствени систем пренапрегнут ,ситуација је неодржива

1 min read

Срђа Јанковић (Фото Влада Србије)

Имунолог и члан Кризног штаба Срђа Јанковић изјавио је да је здравствени систем толико напрегнут да је ситуација постала неодржива.

„Ако се не деси чудо, верујем да ће те мере морати и да се продуже”, рекао је доктор Јанковић у емисији Око на РТС-у, преноси Танјуг.

Јанковић је рекао да су постојали услови да се неке мере пооштре и раније, као и да је медицински део Кризног штаба нешто слично предлагао још од средине фебруара.

„Али је битно и спровођење мера. Тешко је после годину дана приволети људе да се придржавају рестриктивних мера, без жеље да било кога оптужујем, мере што се више спроводе то боље”, рекао је.

Истакао је да је сигурно да би се постигло више да су „неки резови донети раније”.

„Сада живот морамо опет да сведемо на насушне потребе и да оне трају онолико колико је то потребно”, истакао је Јанковић. Навео је да је задовољан досадашњом вакцинацијом, која мора да се настави.

Министарство здравља Србије саопштило је да је од почетка вакцинације, 24. децембра, до данас у Србији обављено 2.049.898 вакцинација, а да је ревакцинисано 793.809 грађана Србије.

„Сада је веома битно задржати континуитет и да и они који до сада то нису учинили, то што пре учине. Ово је веома опасна болест која се показала непредвидивом и напада и људе који нису у ризичним групама”, истакао је Јанковић.

Извор: политика.рс

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *