IN4S

IN4S portal

Srbija maksimalna na startu Dejvis kupa: Koreja je arhivirana, sledi ozbiljan izazov

1 min read

Dejvis kup

Teniska reprezentacija Srbije ostvarila je maksimalnu pobedu protiv Južne Koreje sa 3:0. Trijumf je ostvaren i dublu u kome su Miomir Kecmanović i Nikola Ćaćić pobedili Ji Sunga Nama i Min-Kju Songa sa 3:6, 6:4, 7:6(5).

Nije dobro počeo ovaj meč, pošto je azijska selekcija iskoritila loš naš gem, napravila brejk i dobila prvi set.

Ipak, nisu odustajali Kecmanović i Ćaćić. Propustili su u drugom gemu drugog dela meča dve brejk lopte, ali su drugu u 10. iskoristili i poravnali rezultat.

Odlučjući deo meča bio je izjednačen. Nije viđena nije brejk prilika, a ključni momenat meča bio u 11. poenu taj-brejka kada je Miomir odigrao fantastičnu forhend paralelu iz riterna što je donelo trijumf našoj selekciji.

Srbija drugi meč igra u petak protiv domaćina Španije, najtežeg rivala u grupi u kojoj je još i Češka. U duelu protiv „furije“ izabranici Viktora Troickog biće jači za najboljeg tenisera sveta Novaka Đokovića.

Podsetimo, ranije danas pobede u singlu su ostvarili Dušan Lajović i Laslo Đere.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *