IN4S

IN4S portal

Sramna odluka! Pripadniku KBS* koji je pucao u srpsku decu određen kućni pritvor

Foto: Reporteri

Osnovni sud u Uroševcu odlučio je danas da meru pritvora pripadniku KBS Azemu Kurtaju koji je pucao u srpskog dečaka i mladića na Badnji dan, zameni merom kućnog pritvora.

Kurtaj se pred sudom izjasnio da “nije kriv”.

Tužilac Fatos Ajvazi pročitao je optužnicu protiv pripadnika KBS navevši da je on u ovom slučaju počinio krivično delo „izazivanje opšte opasnosti“.

Prema navodima optužnice, okrivljeni je namerno, uz upotrebu oružja, prouzrokovao veliku opasnost po živote i tela ljudi, tako što je, dok se vozio automobilom u pravcu Brezovice, stigao do sela Gotovuše, kada je naišao je na grupu građana koju su ometali, onemogućavali slobodno kretanje vozila.

Podsetimo, u napadu su ranjeni Stefan Stojanović (11) i njegov rođak Miloš Stojanović (21).

Na njih je, bez ikakvog povoda, iz vozila u pokretu, pripadnik KBS Azem Kurtaj ispalio više metaka u trenutku dok su dečaci nosili badnjak.

Jedan dečak je pogođen u šaku a drugi u rame i tek pukom srećom nisu stradali niti su životno ugroženi.

Podsetimo takođe da su u zatvorima takozvanog Kosova zatočeni Srbi koji se terete za “ratne zločine” bez ikakvih dokaza, a pripadnik takozvane KBS je “osuđen” na kućni pritvor.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *