Спрема се још један „историјски споразум“: Запад добија све, а Срби чак ни – бедне мрвице

Фото: Спутник/Лола Ђорђевић
Запад од Београда тражи да фактички прихвати независно Косово* кроз такозвани споразум о нормализацији односа, а сви знају да би то била не само тотална капитулација Србије већ и ново историјско понижење јер се не би поштовале ни бедне мрвице од уступака које би добили Срби.
Тако је већ деценијама. Сваки потписани споразум и кључни историјски документ чита се и примењује искључиво онако како одговара „другој страни“ и НАТО делу света, а на штету српског народа.
За Србе не важи ни оно што пише, а за све остале важи и оно што је „између редова“ и што је предмет једностраног и произвољног тумачења.
„Дух Дејтона“ важнији од слова
Дејтонски споразум, потписан на Аранђеловдан 1995. године у бази Рајт Петерсон, америчка држава Охајо, јесте историјски значајан, окончао је полудеценијски крвави рат, а створио Републику Српску у оквиру Босне и Херцеговине.
Али, примена тог споразума практично је значила непрекидно одузимање надлежности Републици Српској које су предвиђене управо тим споразумом.
Уместо слова Дејтона, грубом злоупотребом права промовисан је фамозни „дух Дејтона“ којим је Високи представник у БиХ постао врховно божанство које смењује власти, одузима права читавом народу, врши окупациони терор, унитаризује БиХ и гази и поништава суштину мировног споразума којим је држава конституисана.
Кумановски споразум само за Албанце
НАТО агресија на СР Југославија окончана је 9. јуна 1999. Кумановских споразумом што је сутрадан потврђено Резолуцијом 12 44 Савета безбедности Уједињених нација и то је предвиђало повлачење српске војске и полиције са КиМ.
По тим документима, не само што је Косово остало у саставу Србије и СРЈ, већ је предвиђено и да до 1.000 припадника безбедносних снага Србије може да се врати у јужну покрајину, уз одобрење СБ УН.
Ипак, Западне силе на челу са Америком, Немачком и Великом Британијом стале су иза гажења Резолуција 12 44 и подстакле и спонзорисале једнострано отцепљење лажне државе Косово.
Данас, кад се Србија после 23 године позива на то написано и потписано право – да се због кризе на Северу КиМ у покрајину врати до 1.000 припадника безбедносних снага, из моћних центара поручују да је то провоцирање тензија.