Spajić: Tokom prazničnih dana očekujemo gubitak do 50 miliona eura

Foto: Printskrin Jutjub
„Efekat na ekonomiju zbog donešenih mjera će biti drastičan i očekujemo izgubljenih 30 do 50 miliona eura tokom prazničnih dana“, saopštio je ministar finansija Milojko Spajić.
„To je jedna velika cifra koja pogađa državu i javne finansije. Izašli smo u susret zdravstvenim radnicima i donijeli smo jednu jako tešku odluku, ali po nama ipak potrebnu“, istakao je on.
Odgovarajući na pitanje novinara da li je bio za ili protiv mjera, Spajić je kazao da je to potpuno nebitno.
„Vlada je kolektivni organ, nebitno je kako se ja izjašnjavam, odluke se donose većinski. Odgovorni ljudi treba da donose teške odluke. Ovo je dobra odluka koja je izvagala sve benefite. Pojedinačno smo analizirali sve i ove mjere su u korist cijele države. Širenje zaraze je neminovno, to nam je svima jasno. Privredi i ugostiteljima je omogućeno da na minimalnom nivou prođu ove praznike“, zaključio je Spajić.
Izvor: DAN

Nema to veze dragi prijatelji sa tim o cemu pricate
To sto je 80 posto drustvenog proizvoda trgovluci i usluge tek ce nam se o glavu obijati
Sve se moglo ocekivati poslije izlaska iz socrealizma ali da ce sustina tranzicije biti trgovinski lupezaj niko normalan nije ocekivao.Proci cemo kao Brazil i Argentina ,zemlje nevjerovatnih mogucnosti ali sirotinja zadovijek i normalno 2 posto bogatih trgovaca
Ništa od povećanja minimalca!!! Tako će nam i država garantovati zdravstveno osiguranje. Znači ne Evropa sad nego Evropa kaput.
Spajiću, ne možemo da putujemo ni poslovno u region, jer ne možemo da se vratimo, ko ima vremena da bude 10 dana u karantinu? Ne mogu da nam dolaze poslovni partneri, ovo je katastrofa.
Srbija ne traži ništa osim lične karte na ulazu, da li ste svjesni koliko smo svi bijesni? Jedva čekamo nove izbore…