ИН4С

ИН4С портал

Сноуден путем видео линка, свједок истраге Европског парламента

1 min read

snouden-edvard christmas

Посланици Европског парламента су се сложили да позову Едварда Сноудена, да свједочи путем видео линка, током европске истраге о шпијунажи САД-а.

Сноуден је и даље најтраженији американац, који је свијету ,,отворио очи“ о америчкој присмотри. У европском парламенту, одбор је са 36 гласоба потврдио да жели Сноудена као свједока, два гласа су била против, један уздржан. У међувремену парламент је контактирао адвокате, како би све имало и правну подлогу.

Истрагу предводи британски посланик у Европском парламенту рада, Клод Морис.

Одбор је већ скупио довољно података, али је свакако кључни свједок истраге, управо Сноуден. Према његовим информацијама америчка Агенција за националну безбиједност (НСА), преко британске GCHQ, се спроводила далекосежнан надзор интернет и телефонског саобраћаја. Међу осталима, прислушкиван је и телефон, њемачке канцеларка Анхеле Меркел.

Према божићној честитци Сноудена, живо у свијету, горем од Орвелове ,,1984″. Нико од америчких званичника није се оглашавао поводом ове истраге.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *