IN4S

IN4S portal

Slobodna Crna Gora: Zaštitimo djecu od pedofila

"Slobodna Crna Gora pruža podršku udruženju „Roditelji“, koji se već pet godina bore za izmjenu Krivičnog zakona i apeluje na nadležne institucije da se izmjene implementiraju u potpunosti.

Jelena Zovko

Jelena Zovko, član Medijskog tima Slobodne Crne Gore, ocijenila je da je krajnje vrijeme da država stane na kraj seksualnom nasilju nad djecom i nemoćnim osobama.

Prema Krivičnom zakonu Crne Gore, podsjeća ona, za krivično djelo „obljuba nad djetetom“, predviđene su novčane kazne i zatvorska od tri do dvanaest godina.

„Slobodna Crna Gora pruža podršku udruženju „Roditelji“, koji se već pet godina bore za izmjenu Krivičnog zakona i apeluje na nadležne institucije da se izmjene implementiraju u potpunosti.

Prema izmjenama Krivičnog zakonika zatvorska kazna je do četrdeset godina, višegodišnji obavezni nadzor, te uspostavljanje registra pedofila. Slobodna Crna Gora pozdravlja odluku pooštravanja kazni za pedofiliju!

Vrijeme je da zaštitimo djecu od seksualnog iskorištavanja i zlostavljanja!“, zaključili su.

Nije crnogorski ako nije srpski; ilustracija: IN4S
Podjelite tekst putem:

3 thoughts on “Slobodna Crna Gora: Zaštitimo djecu od pedofila

  1. u pravu ste ali mi mislimo da su svi oni koji su glasali u skupstini za zakon o istopolnim brakovima i usvajanju djece istih sve pederi i lejzbejke .

  2. Šta ima Zovko sa srpskom Crnom Gorom ? Zovke potiču iz Zapadne Hercegovine, koja je dala sledeće hrvatske „velikane “ : Antu Pavelića Poglavnika NDH , Andriju Artukovića ministra unutrašnjih poslova NDH , Vjekoslava- Maksa Luburića komandanta svih ustaških logora smrti (među njima i logori smrti za djecu ), Rafaela Bobana komandanta ustaške crne legije…itd. itd.
    E moj Dajkoviću

    1
    1
  3. Prvo MORAMO IMAT SLOBODNU SVOJU SUVERENU VLAST PROISTEKLU I ZAVISNU OD VOLJE NARODA E TAKVA VLAST TREBA DA ORGANIZUJE NADGLEDA I KONTROLISE POLICIJU VOJSKU I TAJNU VOJSKU I TAJNU POLICIJU KA I OBAVESTAJNE SLUZBE A ONI DA DOKAZE TRAZE SKUPLJAJU I DOSTAVE POSTENOM STRUCNOM I HRABROM TUZILASTVU KOJE NAROD IZABRAO DA GA STITI STO ZNACI DA RIZIKUJE ZIVOT I NERETKO STRADA A TAKVI TUZIOCI DOSTAVLJAJU DOKAZE SUDIJAMA JOS BOLJIM OD TUZIOCA A SVE TO POVEZANO I S PRIVREDOM KOJA FINANSIRA E AKO SVEGA TOGA NEMA IMA ONOG SVEGA DRUGOG KOJE UGLAVNOM IZ INSTITUCIJA POKVARENIH PROIZLAZI DAKLE BEZ BORBE ZA NAPRED NAVEDENU VLAST NEMA BORBE S OSTRASCENIM NA OVAJ IL ONAJ NACIN.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *