Slavica Šćekić: Ako ubice mog brata ne dobiju maksimalne kazne, znači da su u Crnoj Gori dozvoljena ubistva policajaca!

porodica ubijenog Slavoljuba Šćekić
Onaj ko nije doživio da svakodnevno prolazi pored mjesta na kojem je ubijen član porodice, ne može da shvati ovakvu tragediju i bol. Ali, mora da shvati da je ubistvo policajca pucanj u državu i njene građane”, poručila je Slavica Šćekić, sestra ubijenog policajca Slavoljuba Šćekića, u izjavi za Borbu.
“Moj brat je ubijen dok je hrabro i pošteno, u skladu sa policijskim kodeksom, obavljao svoj posao – braneći građane i državu od mafije i kriminalaca. Ubistvo policajca nije samo napad na pojedinca – to je napad na instituciju, na zakon, na poredak.”
Slavica Šćekić naglašava da očekuje najstrožu kaznu za optužene: “Ubistvo policajca mora biti najstrožije kažnjeno. Jer samo se tako šalje jasna poruka da niko, ali niko, neće ostati nekažnjen za ovakav zločin. Ako sada ne reagujemo odlučno, sutra može biti ubijen bilo koji drugi policajac, dok radi svoj posao – dok štiti nas.”
Emotivna i odlučna, Slavica je istakla da nema pravde za njenog brata osim ako ubice ne dobiju po 30 godina zatvora – maksimalnu zakonsku kaznu:
“Moj brat je mrtav. Ne mogu ga vratiti. Ali, ako optuženi za njegovo ubistvo budu osuđeni na maksimalne kazne, možemo spriječiti nove tragedije. Ako ne – kakvu poruku šaljemo? Da su ubistva policajaca dozvoljena u Crnoj Gori? To bi bila sramna i pogubna poruka.”
Za kraj, ona jasno apeluje na sudsko vijeće: “Sudsko vijeće treba i mora da pokaže da u Crnoj Gori postoji pravda i zakon. Pravda za mog brata je poruka pravde za sve časne policajce koji svakodnevno rizikuju svoje živote za ovu državu.”
Alal ti vjera
Slavice
Sestro prava
Covjek zeno
E da ima Dusko takvu sestru davno bi se sve saznalo
I ona hoce ali nema takvo junacko srce
Dace Bog
Sve ce se saznati i nista nece skriveno ostati
U malim detaljima lezi istina