Скупштина опет о споразуму са УАЕ до 20. маја
1 min read
Бутуровић (Фото: РТЦГ)
Споразум са Уједињеном Арапским Емиратима (УАЕ) требало би да буде усвојен 20. маја, када ће о том важном документу посланици расправљати у Парламенту, казао је министар без портфеља, задужен за односе са Скупштином Црне Горе, Милутин Буторовић у емисији на Првом програму Телевизије Црне Горе.
Вјерује, како каже, да ни опозиција више неће имати аргументе против овог уговора, те да очекује да ће се питање око споразума наћи на дневном реду ове или наредне седмице, јер је предлог за то већ послат Парламенту.
На питање како коментарише писмо о Споразуму са УАЕ европске комесарке за проширење ЕУ Марте Кос, те да ли га види као подршку или критику, Буторовић каже да не би улазио у то да ли је у питању подршка или критика.
„Али оно што свакако примјећујемо је да су они потврдили што смо ми говорили а то је да се споразум не коси са правом ЕУ, нити се коси са Споразумом о придруживању, тако да смо само доказали и грађанима и опозицији да радимо исправно и транспарентно, а да ће бити транспарентно све оно што слиједи. Комесарка је рекла да ће нам помоћи у примјени споразума који ће накнадно услиједити“, наводи Буторовић.
Коментаришући атмосферу на политичкој сцени када је у питању Споразум са УАЕ он каже да постоје два аспекта која се морају узети у обзир и то политички и онај који се однос на НВО сектор.
„Политички аспект се односи на ситно политиканство и строго партијске интересе јер једниставно је доређеним опозиционарима можда криво да они овакве угворе нијесу успјели да представе грађанима државе. Цивилни сектор сам увијек схватао тако да они долазе са конструктвиним предлозима и сматрам њихове критике добронамјерним. Оно што им имам рећи је да док је 44 Влада на снази и Милојко Спајић на њеном челу не треба да брину“, навео је Буторовић.
Није желио да коментарише ни то што је посланик ДПС-а Никола Ракочевић оцијенио да овај споразум не треба нашој држави.
„Не волим да тумачим туђе реченице али Црној Гори су сви кредибилни инвеститри потребни јер држава има и велико природно богатство и ресурсе и ми као мала држава не можемо у дјело да спровдемо велики пројекат сами. Битно је да су инвеститори кредибилни и да желе да подигну економију на здравим и реалним основама као и да немамо лажна обећања и сумњиве инвестиције“, истакао је Буторовић.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Једно је сигурно.
Ако Арапима не дамо за милијарде,дат ћемо ЕУ за џаба,све што поседујемо.