IN4S

IN4S portal

Sjutra počinje podnošenje izbornih lista

Izbori, glasanje. Ilustracija

1_izbori
Podnošenje izbornih lista za predstojeće lokalne izbore počeće sjutra u 11 opština u kojima će biti održani, prenosi agencija Mina.

Partije izborne liste nisu u mogućnosti da podnose jedino u Gusinju gdje još nije formirana Opštinska izborna komisija.

Formiranje OIK Gusinje se očekuje sledeće sedmice, pa će izborne radnje u toj opštini kasniti skoro 20 dana, prenosi portal Centra za demokratsku tranziciju.

Prema Zakonu o izboru odbornika i poslanika krajnji rok za podnošenje izbornih lista je 30. april, a nedostaci se mogu ispraviti do četvrtog maja, a krajnji rok za donošenje rešenja o proglašenju pojedinih izbornih lista je peti maj.

Nadležna izborna komisija zakonom je dužna da zbirnu izbornu listu objavi najkasnije 15 dana prije održavanja izbora, što je u ovom slučaju 10. maj.

Podnosilac izborne liste može povući listu najkasnije do dana utvrđivanja zbirne izborne liste.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *