Симоњанова коментарисала амерички извјештај о позиву на борбу против РТ-a
1 min read
Маргарита Симоњан
Главна уредница новинске агенције „Русија севодња“ и телевизије РТ Маргарита Симоњан коментарисала је рад телевизије након позива Института за политику Блиског истока из Вашингтона на борбу против ове телевизије.
Према њеним ријечима, Институт је написао извјештај о арапској редакцији РТ-а, гдје је анализирао рад телевизије и изразио забринутост због раста њене публике, преноси Спутњик.
„Према агрегатору Алекса, сајт РТ на арапском језику је невјероватно популаран у арапском свијету, често превазилазећи сајтове телевизије Ел Џазире и Ал Арабије“, цитирала је Симоњанова ауторе извјештаја.
Чланци РТ-а о Сирији описани су у извјештају као „кратки и јасни, са линковима на многе изворе, од агенције Франс прес до руског Министарства одбране, како би се пренијела потпуна слика о ономе што се догађа у Сирији из неколико углова“.
„Закључак Института из Вашингтона: веома смо популарни међу арапском омладином, јер добро радимо — и зато се морају борити против нас“, написала је Симоњанова на свом налогу на Твитеру.
Ситуација са руским медијима на Западу последњих година постаје све тежа.
Због санкција британског Министарства финансија 2015. године банка „Берклиз“ је затворила рачуне новинске агенције „Русија севодња“, у чијем саставу је Спутњик. Тада је руководство агенције овај корак прогласило манифестацијом цензуре.
Европски парламент је у новембру прошле године усвојио резолуцију која се односи на потребу за супротстављањем руским медијима, при чему су као главне претње у документу наведени Спутњик и РТ. Председник Русије Владимир Путин рекао је да усвајање овог документа показује деградацију представе о демократији у европском друштву.
Осим тога, Министарство правде САД је ставило на списак страних агената телевизију „РТ Америка“ и партнерску компанију „Спутњик — Рестон транслејтер“.
Америчке власти такође су наложиле да се агенција „РИА глобал“, која се бави производњом садржаја за агенцију и Радио Спутњик, региструје као страни агент.
Бројни западни политичари, укључујући америчке сенаторе и конгресмене, као и француски предсједник Емануел Макрон, оптужили су Спутњик и РТ за мијешање на изборе у Сједињеним Америчким Државама и Француској, али нијесу пружили никакве доказе. Званични представници Русије такве изјаве сматрају неоснованим.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

