ИН4С

ИН4С портал

Сертић: Одлука Хрватске не утиче само на Србију

Министар привреде Жељко Сертић изјавио је данас да је одлука Хрватске о затварању граница за теретни саобраћај катастрофална и политичка и да не утиче само на односе две земље, већ и на оне којима је Србија транзит.

srbija

„То није само унутрашњи проблем Србије и наших односа са Хрватском, већ је то много шира прича. Просто је невероватно да једна држава данас уради такав потез, мимо свих настојања у вези са помирењем у региону и стандарда и правила која постоје у ЕУ, а да не причам да су тиме прекршени многи закони и директиве у ЕУ“, рекао је Сертић новинарима у фабрици „Икарбус“.

Он је подсетио да ће на данашњој седници Владе, која је заказана за 14.30 сати, бити речи о мерама и импикацијама те одлуке на нашу економију и економију земаља у окружењу.

„Разговараћемо данас о свим могућностима које Србија има на располагању и о томе ће премијер обавестити јавност после седнице“, рекао је Сертић.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *