ИН4С

ИН4С портал

Сербија и Чернагорија

Искуство ме научило да као изузетне почнем да цијеним особе које цијелог вијека желе да се обогате али тако што настоје да до пара дођу радом, душу притом не продајући врагу.

Branislava Micic

Бранислава Мићић у Боки: жена која је Србију и Црну Гору спојила – на руском

Једна од таквих је и Београђанка, Бранислава Мићић, главна уредница и издавач урбаног женског мјесечника „Она“, те два магазина на руском, „Чернагорија“ и „Сербија“.

Својевремено главна уредница првих лиценцних магазина у Србији у издању њемачке „Бурде“, не бира пут којим се лакше иде, нити користи Барбикине тактике. Установила је да постоји зов топлог мора као најмањи заједнички именитељ код оних који у Москви, у Београду и Боки на Дан побједе вичу: Урааа!

Виде ли жене геополитичке рамове другачије?

Да, жене су велике девојчице и форма сликовнице са бајковитим пејзажима несвесно их нагони да верују у озбиљност вести. „Сербија“ и „Черногорија“ су пронашле пут до „крема“ туристичке публике која стиже у наше две земље. То су они људи који се лепо понашају и који воде рачуна о свом новцу, односно који новац третирају као инвестицију а не као средство за баханалисање.

Шта је карактеристично за Русе који долазе у Србију и Црну Гору?

Руси који долазе у Србију и Црну Гору нису ни приближно они фини људи који читају Достојевског или гледају Исидору Данкан како плеше боса на Црвеном тргу. Има међу њима вагабунда који су досањали да имају кућу или стан с повлашћеним погледом. Наравно, и међу њима има дивног света који жели да сазна што више о земљи коју су одабрали за одмор, посао или живот. Има међу њима и препотентности никле из чињенице да долазе из државе с највећом територијом на свету, одакле извире и неповерљивост која се понекад граничи са паранојом.

Како бисте дефинисали емоције које струје између Србије, Црне Горе и Русије?

Традиционална је то, узајамна привлачност. Историјски смо пријатељи, с истим писмом, и неподељеним хришћанством.

Сем по томе што су навикле да чекају мужеве поморце, мислите ли да се Приморке још по нечем разликују од жена с континента?

Приморке плаћају данак својој географији тако што увек изнова упознају мужеве, јер се мењају одвојено. Жене с континента, без обзира на статус, теже да што дуже буду на мору, несвесне да је море пак катализатор промене.

Свеједно ко ће прије, Србија, Црна Гора или Русија, да добије предсједницу, вјерујете ли да ће се тиме било шта промијенити? Не би се рекло да су демократске владарке, од леди Тачер до Ангеле Меркел, водиле „женску“ политику?

Обрнимо перспективу. Заправо се може рећи да владајући мушкарци све време воде женску политику, сводећи уметност могућег на обичну проституцију. Или ће жене успети да одбаце неморални мушки принцип у политици, или ћемо пропасти заједно.  
Који је најмањи заједнички именитељ Србије и Црне Горе у ревијама на руском?

Лепша страна Србије или Црне Горе представљена је кроз вредне и позитивне људе: туристичке посленике пре свега, носиоце културе, привреднике и необичне појединце. „Сербиа“ и „Черногориа“ насељена је онима који су успели – за разлику од таблоидних медија који величају оне који су посрнули.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *