Сензација у Италији: Бреша освојила куп
1 min read
Знао је Куп Италије у кошарци да избаци разна изненађења, али ће овогодишњи тријумф Бреше остати у рангу највећих сензација икад виђених.
Бреша игра Еврокуп, али се у италијанском шампионату бори за опстанак, који је у лиги само једну побједу од зоне испадања и који је на финални турнир Купа Италије у Торину дошао са шест узастопних пораза у лиги.
Тамо је режирао чудо!
Прво је у четвртфиналу елиминисао фаворизовани Емпорио Армани, потом разбио Пезаро у полуфиналу, да би вечерас у финалу опет изненадио и савладао још једног евролигаша – Виртус 84:76, пише ДАН.
Виртус дуже од 20 година не зна за тријумф у Купу Италије, а ово му је било прво финале послије 13 година и идеална прилика постане апсолутни рекордер такмичења са девет трофеја пошто по осам имају још Тревизо и Олимпија Милано.
Међутим, Бреша која је до сада играла само једно финале, није дозволила евролигашу из Болоње да освоји трофеј.
Бреша је освојила први трофеј у клупској историји, а Амадео Дела Вале одиграо турнир живота.
У финалу је убацио 26 поена и добио МВП награду.
Џон Петручели је додао 13 поена, а искусни Кени Гебријел са девет поена и 10 скокова био на прагу дабл-дабла.
У Виртусовом тиму је најефикаснији био Марко Белинели са 24 поена.
Разочарао је Милош Теодосић са седам поена за 18 минута, промашио је свих пет тројки које је шутирао и уписао само једну асистенцију.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

