СДТ се жалио на ослобађајућу пресуду у случају “државни удар”, а ћути о оптужбама против Катнића и сарадника
1 min read
Специјално државно тужилаштво (СДТ) поднијело је жалбу на ослобађајућу пресуду Андрији Мандићу, Милану Кнежевићу и осталим оптуженима у предмету познатом као “државни удар”, иако је та пресуда потврђена и на вишим судским инстанцама, укључујући и Апелациони суд.
Ипак, док се СДТ бори да одржи на животу политички монтиран случај који је међународна правна и политичка јавност већ дискредитовала, и даље стоји отворен предмет у самом СДТ-у — и то против бившег главног специјалног тужиоца Миливоја Катнића, Саше Чађеновића и Зорана Пажина, због наводног притиска на свједока у истом случају.
Специјално државно тужилаштво (СДТ) формирало је предмет против некадашњег министра правде Зорана Пажина, бившег главног специјалног тужиоца Миливоја Катнића и његовог тадашњег замјеника Саше Чађеновића за кривично дјело – противзаконити утицај. Против Катнића и Чађеновића формиран је и предмет за продужено кривично дјело – злоупотреба службеног положаја.
Лидери некадашњег Демократског фронта (ДФ) Андрија Мандић и Милан Кнежевић, тврдили су у том тексту да су Пажин, Катнић и Чађеновић вршили притисак на бившег агента америчке Централне обавјештајне агенције (ЦИА) Џозефа Асада и његовог адвоката Тобија Кедмена, да оптуже челнике бившег ДФ-а за организовање државног удара 16. октобра 2016, на дан парламентарних избора у Црној Гори.
Јавност с правом поставља питање: зашто се тај предмет годинама држи у ладици и зашто нема никаквог помака у истрагама које се тичу злоупотребе службеног положаја и кршења основних људских права оптужених?
Подсјећамо, више свједока у овом процесу говорило је о бруталним притисцима којима су били изложени од стране тужилаштва и тадашњих високих државних функционера, како би дали исказе који одговарају унапријед конструисаном политичком наративу. Неки од њих су касније и јавно повукли своје изјаве, тврдећи да су биле изнуђене.
Упркос томе, СДТ не показује исту “правничку ревност” када треба процесуирати оне који су, по свему судећи, одговорни за правно насиље које је обиљежило читав случај “државног удара”.
Оправдано се поставља сумња да се тужилаштво и даље понаша као продужена рука политичких структура које су деценијама владале Црном Гором, а које су користиле институције система за обрачун са политичким неистомишљеницима.
Грађани Црне Горе заслужују истину, а СДТ мора коначно да почне да процесуира и своје бивше шефове, а не да вјечно брани срушене конструкције и монтиране процесе, преноси Борба, преноси Борба.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Ovo je proizvod i dalje vlasti DPS. Niko od ove dvojice nije ništa preduzeo da se raskrsti sa DPS vladavinom, metodom i svim onim što je DPS radio.
Нисте жељели сповести Медојевићеву намеру, а то је забрана ДПС-а, сповести лустрацију, спровести чистку судство, и на крају спровести масовну акцију хапшење усташке ДПС лидере и паразите и стрпати их у Спуж доживотно, талође започети денацификацију и де-усташизацију ЦГ једном заувек.
Е па сада изволите.
Izgleda da ovaj Novovic I Markovic rade kako im DPS lopovi kažu,
Јел’ повадише милови тужиоци силно наоружање и тенкове,које су бајаги оптужени побачали у неко језеро када су откривени,опет бајаги пре напада на свевишњег мила?
Толико има измишљотина о тзв. државном удару да су оне судинице,отворено изигравале тужиоце у монтираном процесу.
Taman
Kako oni dvoica za nas srbe
Tako oni njima dvoici
сдт ил робови бандити …узмите критеријуме и видите ко робове своје убачио да пљачкаЈУ И ЗЛО РАДЕ ПО НАРОД И ДРЖАВУ КРОЗ ИНСТИТУЦИЈЕ … НАЗОВИТЕ ПРАВИМ ИМЕНОМ ЈЕР ДИЈАГНОЗА ТАЧНА ПРЕДУСЛОВ ЛЕЧЕЊА …