ИН4С

ИН4С портал

Савет безбедности Русије: Запад жели да направи другу Украјину од Белорусије

1 min read

Фото: EPA

Запад је још пре почетка специјалне војне операције на све начине вршио притисак на Минск и трудио се да од Белорусије направи другу Украјину, изјавио је заменик секретара Савета безбедности Русије Алексеј Шевцов у интервјуу листу „Руска газета“.

„Западне земље су још пре почетка специјалне војне операције повећале војно-политички и економски притисак на Минск, отворено спонзорисале белоруске противнике власти и обучавали војнике. У ствари, земље су желеле да направе другу Украјину, још једну „анти-Русију“, рекао је он.

Истакао је да је агресивно понашање Запада поред граница Савезне државе изазвало распоређивање тактичког нуклеарног оружја у Белорусији.

„Агресивно понашање западних суседа на граници Савезне државе приморало нас је да предузмемо одговорне мере, укључујући и размештање руског тактичког нуклеарног оружја у Белорусији и да повећамо борбени потенцијал авијације заједничке регионалне војске“, нагласио је Шевцов.

Председник Русије Владимир Путин саопштио је 16. јуна да су први руски нуклеарни пројектили испоручени у Белорусију, а да ће цела партија стићи до краја године. Лукашенко је касније рекао да се у Белорусији већ налази значајна количина руске муниције, преноси Спутник.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *