Шарић: О Српском патријарху и води која увијек нађе пут
1 min read
Горан Шарић
Аутор: Горан Шарић, католички теолог
И поновно је патријарх зарезао кируршки прецизно у гнојну рану. Зашто у Србији има толико насиља над женама? Можда би се са социолошке и психолошке точке гледишта могла наћи нека објашњења. Можда су Српкиње толико доминантне жене да им мушкарац више не може ни парирати, а камоли доминирати. Није више од њих јачи ни интелектуално, ни финанцијски, ни духовно, и онда му остане само један начин доминације – груба, одвратна физичка сила.
Но, овдје треба увидјети још један момент. Србија има баш онаквог патријарха какав јој у овим турбулентним временима треба. Срби су некад били озбиљан народ, можда једини државотворан народ међу Славенима. Одавно то није тако – прво југославенство, па титоизам, а највише вестернизација (српска опчињеност Западом) разорили су душу тог некад силног народа.
Од славне прошлости се не живи, њу је лијепо знати и лијепо је се сјећати. Али, ако смо заиста искрени према себи, поставимо си питање: да ли је у овој данашњој Србији лакше наћи десет Обилића или десет НАТО лобиста? Или, још горе – једног Миленка Павловића или тисућу НАТО лобиста?
Ви који нисте задовољни нашим патријархом, размислите мало каквог бисте патријарха хтјели? Оног који на зиду исписује „Косово је Србија“ док баца смеће у ријеке? Оног који на друштвеним мрежама води рат у име Руске Федерације са НАТО ботовима, а није служио војску? Оног који „зна“ да су Срби са Сириуса основали цивилизацију на Земљи, а не зна чији су гробови у Карађорђевом парку, нити икад застане поред њих? Оног који се ваља на улици ради Еуроприде-а, али се не скида са лезбејске порнографије?
Не може то тако. Србија је лав. Али рањени лав. Тешко рањен. Окружен хијенама, иза којих су још горе звијери. Србија себи не може дозволити ратне сукобе (што не значи да на њих не треба бити спремна). Не може си дозволити да не игра по правилима Запада (што не значи да та правила не треба изиграти кад год може).
Goran Saric je covjek hrvatske tajne sluzbe koja ide taktikom “dobrih” Hrvata da nam zabije noz u ledja bas kao sto smo mislili possle WW1 i 2 da smo sa njima braca pa su nam napravili naiveci genicid u Evropi-Jasenovac! Goran Saric je hijena u jagnjecoj kozi,ne primajmo se na lijepe rijeci braco Srbi!
Pravo i pravda, nemam pojma za koga radi ali se slažem da nam je Patrijarh, njegova svetost, savršen. Takodje se slažem sa Šarićevom rečenicom: “nemojte se srditi na ameriku, to je mladji brat britanije, samo gluplji i na steroidima”.
Divan tekst.