Šaranović: O važnim pitanjima razgovaraću sa kolegama „oči u oči“
1 min read
Šaranović
Ministar unutrašnjih poslova (MUP) Danilo Šaranović održao je danas konferenciju za novinare, nakon što je utvrđeno da nije obezbijeđen kvorum za održavanje sjednice Odbora za bezbjednost i odbranu.
„Imao sam želju da nastavim da ispunjavam obaveze prema Skupštini Crne Gore, ali mi to nije omogućeno – nedostatak kvoruma. Na presu sam iznio mali dio pojašnjenja od interesovanja opozicije i javnosti, a o ostalim važnim pitanjima i slučajevima kad se sretnem sa kolegama oči u oči”, napisao je ministar u objavi na mreži X.
Na današnjoj sjednici Odbora na dnevnom redu trebalo je da se nađe Izvještaj o radu i stanju u upravnim oblastima iz nadležnosti Ministarstva unutrašnjih poslova, sa organizacionom jedinicom Ministarstva nadležnom za policijske poslove za 2023. godini.
Na dnevnom redu trebao je da se nađe i poseban izvještaj Uprave policije o rezultatima u borbi protiv organizovanog kriminala i korupcije, Izvještaj o stanju bezbjednosti saobraćaja na putevima za 2023. godinu, kao i Izvještaj o stanju sistema zaštite i spašavanja u Crnoj Gori u 2023. godini, prenosi RTCG.