SAD: Srbi ne osvrćite se u nazad, pustite trgovinu organima, poštujte Tačijeve zakone

Istražna grupa za navode u izvještaju Dika Martija o trgovini organima podići će optužnicu koja se, za čudo, neće ticati trgovine organima već nestanka jednog broja civila na Kosmetu prije i tokom NATO bombardovanja.
,,Optužnica neće imati pretenzija da dokaže da su to žrtve trgovine organima, kako je napisao u izvještaju Dik Marti, pošto se na osnovu istrage tako nešto ne može dokazati. Može biti drugih optužnica o drugim krivičnim djelima kao što su ilegalna trgovina naftom, narkoticima i oružjem”, piše dnevnik Tribuna.
Visoki predstavnici bivše Oslobodilačke vojske Kosova, koji sada rukovode politikom na Kosmetu, vrlo brzo mogu završiti kao ljudi koje traži međunarodna pravda.
Trejsi En Džejkobson, ambasadorka SAD u Prištini istakla je da će dogovor o formiranju Zajednice srpskih opština biti usklađen sa zakonima Prištine kao i Evropskom poveljom o lokalnim samoupravama.
,,Zakone i Ustav, koje je donijela Priština su veoma napredni i daju veliki broj nadležnosti lokalnim vlastima”, kazala je ambasadorka ističući da su granice teritorije( koja je sad pod okupacijom Albanaca) utvrđene i da vlada SAD podržava albansku državu na Kosmetu u tim granicama kao nezavisnu i demokratsku državu.
,,Smatramo da i Priština i Srbija treba da nastave put ka evropskim integracijama i otuda potreba za normalizacijom odnosa između te dvije države. Važnije je gledati u budućnost i razmišljati o tim koracima nego osvrtati se nazad”, zaključila je ambasadorka.