ИН4С

ИН4С портал

САД одбиле војну помоћ Украјини, за сада само прехрамбени пакети

1 min read

casa-blanca-washington

Украјинска привремена Влада, је апеловала званичном Вашингтону, да добије помоћ у виду наоружања, муниције, али и обавјештајне подршке. Међутим Обамина администрација је пристала да пошаље само војна следовања (храну) за сада. Образложили су да би таква акција, могла да погорша ситуацију са Русијом, с обзиром да је ионако већ довољно напета.

Оваква одлука, наишла је на различите коментаре америчког јавног мњења. Док једни подржавају овакву одлуку,  наводећи да је мудро да се не заузимају стране, други сматрају да је ово оклевање Пентагона, већ нанијело штете САД, и да даје ,,предност“ Русима.

Руска армија је већ увелико при крају нових војних вјежби на граници са Украјином, а од скоро су преселили и шест авиона Су-27, као и три транспортна авиона у Белорусију. Аналитичари сматрају да је то због повећаног броја ваздушних парола НАТО снага.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *