САД: Нове санкције Русији ако не промjени курс према Украјини
1 min read
Сједињене Америчке Државе саопштиле су данас да су се са својим европским савезницима сложиле да уведу нове санкције Русији, ако Москва настави да, како кажу, дестабилизује источну Украјину.
„Сада смо се сложили како следећа рунда економских санкција треба да изгледа, поред тога што ћемо наставити да тражимо појединце које треба санкционисати“, рекла је помоћница америчког државног секретара за Европу, Викторија Нуланд.
„САД и Европска унија „сада раде на серији санкција у енергетском, банковном и одбрамбеном сектору“, рекла је Нуланд у Маршаловом фонду.
Она је оптужила Русију да „чини додатне напоре да, на изузетно опасан начин, помаже и подстиче сепаратисте“, шаљући тенкове и ракетне бацаче“, што Москва негира.
Нуланд је алудирала и на рушење војног авиона у којем је погинуло 49 украјинских војника, рекавши да је прошле седмице, дошло до озбиљног погоршања ситуације на терену.
Она је похвалила недавне контакте између новог украјинског предсjедника Петра Порошенка и предсjедника Русије Владимира Путина, али је поручила да САД и ЕУ „свакодневно прате ситуацију у Украјини и да ће Путина, уколико не промjени курс, то коштати“, пренио је АФП.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

