IN4S

IN4S portal

Rusija upozorava Ameriku zbog Ukrajine

kremlj-i-crkva

Odluka Vašingtona da obezbijedi finansijsku pomoć novoj vladi Ukrajine nije u skladu sa američkim zakonima, saopštilo je rusko Ministarstvo spoljnih poslova, apelujući na američke političare da misle na posledice podržavanja radikala u Kijevu.

„U skladu sa amandmanima na zakon o stranoj pomoći iz 1961, uvedenim prije nekoliko godina, zabranjeno je davanje strane pomoći vladama zemalja čiji je izabrani šef vlade svrgnut u vojnom puču ili dekretom“, saopštilo je rusko ministarstvo spoljnjih poslova.

Zato je, kako se dodaje, prema svim kriterijumima davanje pomoći nelegitimnom režimu u Kijevu, koji je silom došao na vlast, nezakonito i prevazilazi granice američkog pravnog sistema, prenosi „Glas Rusije“.

Rusko ministarstvo je poručilo da shvata da američka strana „vjerovatno neće priznati ovu očiglednu činjenicu“, zbog stava koji je već zauzela u ukrajinskoj krizi.

Američka administracija će, najvjerovatnije, nastaviti da zatvara oči pred dominacijom ultranacionalističkih snaga u Kijevu koje su krenule u lov na disidente širom zemlje, pojačavajući pritisak na stanovništvo koje govori ruski i naše sunarodnike, prijeteći ljudima na Krimu i kažnjavajući njihovu želju za samoopredeljenjem“, ističe se u saopštenju ministarstva.

Moskva je, takođe, apelovala na one koji donose odluke u SAD da dobro razmisle o mogućim posledicama bezobzirnog ugađanja radikalnim nacistički orijentisanim elementima u Ukrajini.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *