IN4S

IN4S portal

Rusija isprobala „oružje sudnjeg dana“: „Bulava“ ispaljena sa podmornice (VIDEO)

U saopštenju se dodaje da je podmornica ispalila raketu dok je bila pod vodom sa pozicije u Bijelom moru ka poligonu Kura u oblasti Kamčatka na dalekom istoku Rusije, prenosi Tass.
raketa

Ilustracija, Ruska raketa

U okviru projekta 955A, podmornica na nuklearni pogon Knez Vladimir, testirala je, prvi put u istoriji, balističku raketu „bulava“.

„Oružje sudnjeg dana“ testirano je tokom vježbi u Bijelom moru, saopštilo je rusko ministarstvo odbrane, javlja Tanjug.

„Prekomorska balistička raketa ‘bulava’ lansirana je prvi put u istoriji sa najnovije podmornice za prenos projektila projekta 955A, Knez Vladimir“, navelo je ministarstvo.

U saopštenju se dodaje da je podmornica ispalila raketu dok je bila pod vodom sa pozicije u Bijelom moru ka poligonu Kura u oblasti Kamčatka na dalekom istoku Rusije, prenosi Tass.

Ministarstvo navodi da je „bulava“ letjela u normalnom režimu i da je njena lažna bojeva glava sletjela na cilj u predviđenom roku, što je registrovano opremom za snimanje podataka, prenosi B92.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *