IN4S

IN4S portal

Rožaje: Uhapšen osumnjičeni za trgovinu ljudima

Foto: Šuterstok

Službenici Regionalnog centra bezbjednosti “Sjever” – Odjeljenja bezbjednosti Rožaje su juče sproveli akciju “Prosjak” na području ovog grada i lišili slobose F.B. (23) iz Berana zbog sumnje da je izvršio krivično djelo trgovina ljudima.

Policija je zaustavila vozilo kojim je upravljao F.B, a iz koga su prethodno izašli njegova supruga K.B. (25) iz Berana i djeca starosti tri, osam i devet godina.

– Kriminalističkom obradom policija je došla do sumnje da je F.B. svakodnevno dovozio u Rožaje iz pravca Berana suprugu sa djecom i navodio ih na prosjačenje, gdje bi na kraju dana tako stečen novac predavali njemu – saopštili su iz Uprave policije.

O događaju je obaviješten državni tužilac u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici koji je naložio da se F.B. liši slobode zbog sumnje da je izvršio krivično djelo trgovina ljudima.

Državni tužilac je F.B. odredio zadržavanje do privoda sudiji za istragu.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *