Рохани: Трамп треба да се сјети и броја 290
1 min read
Лидер Ирана, Хасан Рохани
Предсједник Ирана Хасан Рохани упозорио је да нико не треба да пријети његовој земљи.
Доналд Трамп је 4. јануара на Твитеру навео да Техеран треба да зна да САД имају на мети 52 локације у Ирану, што симболише 52 америчка таоца које су Иранци 1979. држали у америчкој амбасади у Техерану.
Iran is talking very boldly about targeting certain USA assets as revenge for our ridding the world of their terrorist leader who had just killed an American, & badly wounded many others, not to mention all of the people he had killed over his lifetime, including recently….
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) January 4, 2020
….targeted 52 Iranian sites (representing the 52 American hostages taken by Iran many years ago), some at a very high level & important to Iran & the Iranian culture, and those targets, and Iran itself, WILL BE HIT VERY FAST AND VERY HARD. The USA wants no more threats!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) January 4, 2020
„Неке од њих су на веома високом нивоу и важне за Иран и иранску културу, и те мете, и сам Иран, биће погођене веома брзо и веома јако. САД не желе више пријетњи“, поручио је Трамп.
Одговор је на истој друштвеној мрежи стигао од иранског предсједника Хасана Роханија.
„Они који се позивају на број 52 требало би да се сјете и броја 290“, написао је Рохани на Твитеру, алудирајући на број Иранаца погинулих 1988. године, када је амерички ратни брод оборио ирански авион, преноси РТС.
Those who refer to the number 52 should also remember the number 290. #IR655
Never threaten the Iranian nation.— Hassan Rouhani (@HassanRouhani) January 6, 2020
„Никада не пријетите иранској нацији“, навео је Рохани.
Прочитајте још: